Home Kategorie Zdrowie Co dzieje się w szpitalu na Stadionie Narodowym? Ujawniono niepokojące szczegóły

Co dzieje się w szpitalu na Stadionie Narodowym? Ujawniono niepokojące szczegóły

Co dzieje się w szpitalu na Stadionie Narodowym? Ujawniono niepokojące szczegóły

W ubiegłym tygodniu do szpitala na Stadionie Narodowym trafił pierwszy pacjent. Warunki panujące w placówce, która ma zagwarantować, że w szpitalach nie zabraknie miejsc, cóż budzą szok.

Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl, w środę (04.11) szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie przyjął pierwszego pacjenta. Aktualnie hospitalizowanych jest tam kilkanaście osób, a ich relacje dotyczące warunków panujących w szpitalu mogą budzić zdziwienie.

Podczas gdy stołeczne karetki pogotowia stoją w wielogodzinnych kolejkach przed szpitalami, w których brakuje miejsc dla pacjentów z koronawirusem, szpital na Stadionie Narodowym jest na wpół opustoszały. Może to dziwić.

Według portalu warszawa.naszemiasto.pl lekarzom pracującym na Stadionie Narodowym w 12-godzinnych zmianach pomagają żołnierze wraz z Wojskami Obrony Terytorialnej, jednak w szpitalu nie widać wielkiej “mobilizacji”. Jedną zmianę tworzy około 20 medyków.

Z obserwacji pacjentów hospitalizowanych na Stadionie Narodowym wynika, że trafiają tam tylko i wyłącznie “łagodne przypadki” zakażenia koronawirusem. – “Wczoraj wypisano jedną osobę, a przywieziono dwie kolejne. Od lekarza słyszałem, że w tak naprawdę wszyscy moglibyśmy leczyć się w domu, ale wielki szpital na Narodowym musi działać, chociaż do końca jeszcze nie jest na to gotowy. Presja medialna” – przywołuje słowa jednego z pacjentów portal warszawa.naszemiasto.pl. W takim razie jaki ten szpital ma sens, skoro zajmuje się tylko takimi przypadkami?

Chociaż szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym faktycznie przyjmuje już pierwszych pacjentów, to jednak wiele wskazuje na to, że nie jest jeszcze w pełni przygotowany do funkcjonowania, a rządowi po prostu zależy na stworzeniu wrażenia szybkiego i sprawnego reagowania na rozwój epidemii.

– “Szpital Narodowy jest świadectwem tego, że państwo robi i będzie robić wszystko, żeby móc leczyć Polaków” – komentował premier Morawiecki pod koniec października. Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej wyraził swój zachwyt tempem budowy szpitala. No cóż.

Według portalu warszawa.naszemiasto.pl sale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu na Stadionie Narodowym są wciąż jeszcze niegotowe. Ponadto z 1200 łóżek, które mają się tam znaleźć, na razie dostępnych jest jedynie 300. Także aktualna ilość sprzętu znajdującego się w szpitalu tymczasowym nie wystarczyłaby do obsłużenie kilkuset pacjentów.

Tryumfalne tony, w jakie uderzyli wspólnie premier Morawiecki z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, mogły więc być przedwczesne. – Jesteśmy dzisiaj w takiej sytuacji, że szpital tymczasowym to już nie jest opcja rezerwowa, to już jest realna pomoc, realne narzędzie rozwiązywania problemu, który będziemy mieli w perspektywie tygodnia bądź dwóch – mówił sam minister Niedzielski pod koniec października. Widać jednak, że to nieprawda.

Squash: gra ze szkoleniem
Squash: gra ze szkoleniem
39,99 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Godzina gry w squasha z wypożyczeniem sprzętu i szkoleniem za 39,99 zł w Powersquash (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
28
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
47

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz