Home Kategorie Czy kościoły powinny zostać obłożone większymi restrykcjami w czasie pandemii? Polki i Polacy odpowiedzieli na pytanie jednoznacznie!

Czy kościoły powinny zostać obłożone większymi restrykcjami w czasie pandemii? Polki i Polacy odpowiedzieli na pytanie jednoznacznie!

Czy kościoły powinny zostać obłożone większymi restrykcjami w czasie pandemii? Polki i Polacy odpowiedzieli na pytanie jednoznacznie!

Nowe obostrzenia doścignęły prawie wszystkie branże – zamknięto kina, teatry, muzea, restauracje, większość sklepów (pozostały jedynie nieliczne – apteki, drogerie, sklepy spożywcze i kioski).

Oczywiście problemy te nie dotyczą kościołów. W sondzie Polki i Polacy odpowiedzieli, czy chcieliby również ze względu na szalejącą pandemię zamknąć kościoły. Jaka była odpowiedź? Łatwo się domyślić.

Dla wielu osób, w kontekście zamknięcia całkowitego wielu innym miejsc, a w szczególności branż, które muszą na siebie zarabiać, takie rozwiązanie okazało się nie do przyjęcia. Byli oburzeni faktem okazywania Kościołowi po raz kolejny tego, że znajduje się ponad wszystkimi innymi instytucjami.

W badaniu wykonanym na zlecenie agencji SW Research, która po raz trzynasty pytała Polaków o ich nastroje w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, okazało się, że ich zdanie jest bardzo jasne i głośne. Już 75% Polaków uważa, że kościoły i inne obiekty kultu religijnego powinny być objęte większymi obostrzeniami ze strony rządu.

Wielu Polaków przeżywa dziś ogromne problemy finansowe, a według wyżej wskazanego badania okazuje się, że aż 45% z respondentów twierdzi, że kolejne miesiące epidemii będą miały wpływ na pogorszenie stanu ich domowego budżetu. W poprzednim badaniu było to 40% do grupy doszli więc kolejni.

Obawy o budżet są zasadne, szczególnie teraz, kiedy problemy przeżywają właściciele i pracownicy wielu dziedzin usługowych – siłowni, basenów, teatrów, kin, muzeów, sklepów odzieżowych i obuwniczych, meblowych i wielu innych branż. W miejscach takich jak restauracje, pracownicy mogą jeszcze gotować na wynos, ale nie wymyślono jeszcze żadnego sposobu dla choćby pracowników basenów.

W związku z tym coraz większa liczba Polaków zostaje na lodzie, a pomoc z państwa spływa głównie, jeśli w ogóle, na przedsiębiorców, nie zaś na porzuconych pracowników. Budżety domowe osób, które pracują w tych branżach jako podstawowe jednostki mające kontakt z klientem zostały zostawione same sobie. Często nie są one w stanie się domknąć. A w tym wszystkim, kościoły nadal sobie świetnie funkcjonują.

Kościoły w tym momencie, w przeciwieństwie do wielu innych branż, wciąż mogą zarabiać za pomocą ofiar składanych na tacę. Nie wiadomo również, czemu rząd wciąż rujnuje lockdownem gospodarkę, a pozostawia otwarte kościoły, w których niezwykle łatwo jest się zarazić, a księża, czasem wręcz obcesowo, nie przestrzegają narzuconych zasad dotyczących m. in. przekazywania komunikantów na ręce wiernych. Trudno się dziwić, że doprowadza to ludzi, którzy ledwie wiążą koniec z końcem, do szału.

 

eKurs: instruktor jogi
eKurs: instruktor jogi
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Instruktor jogi za 69 zł w Akademio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz