Home Kategorie News To prawdziwy horror – z laboratorium w Chinach uciekła nowa choroba. Tysiące zakażonych!
90.21K

To prawdziwy horror – z laboratorium w Chinach uciekła nowa choroba. Tysiące zakażonych!

To prawdziwy horror – z laboratorium w Chinach uciekła nowa choroba. Tysiące zakażonych!

Chińskie media ujawniły informację o wycieku z zakładów farmaceutycznych w Lanzhou kolejnej choroby.  Jak to zwykle bywa, Chiny przez długi czas ukrywały prawdę.

W fabryce w stolicy prowincji Gansu produkuje się szczepionki. W zeszłym roku na przełomie lipca i sierpnia doszło do wypadku, spowodowanego użyciem przeterminowanych środków chemicznych. W wyniku niewłaściwej dezynfekcji podczas produkcji szczepionek na brucelozę doszło do wycieku groźnych substancji. Zarazki wydostały się w gazowym obłoku poprodukcyjnym i skaziły okolicę.

Inaczej zwana gorączką maltańską bruceloza dotychczas nie była chorobą często występującą u ludzi. Wywołują ją bakterie z rodzaju Brucella. Znacznie częściej dochodziło do zakażeń u zwierząt i to właśnie dla bydła pracownicy zakładu produkowali szczepionki. Jeśli jednak dojdzie już do zakażenia, objawy są poważne, a choroba ma charakter przewlekły. Trudno jednak ją rozpoznać, bo stadium początkowe przypomina grypę (bóle mięśni, stawów, dreszcze, gorączka, wymioty, biegunka). Powikłania prowadzą do uszkodzeń wątroby i serca.

Długo ukrywano wypadek w Lanzhou. Tymczasem coraz więcej ludzi zaczęło chorować, a bez odpowiedniej wiedzy o przyczynach diagnoza była niemożliwa. Kiedy ujawniono zaniedbania, okazało się, że aż 12% pobliskich mieszkańców jest zarażonych bakteriami Brucella. Jest to więc największa w historii epidemia tej choroby. Wielu do dzisiaj ma objawy i przechodziło ją ciężko, wymagając hospitalizacji.

Firma weterynaryjna z Szanghaju, do której należało laboratorium, jest zobowiązana do wypłaty zarażonym stosownego odszkodowania. Mówimy tu o liczbie 6620 zakażonych w skali pięćdziesięciotysięcznego miasteczka. Jest to niepokojąca liczba.

Kurs online: Dietetyki Sportowej z MEN
Kurs online: Dietetyki Sportowej z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Dietetyki Sportowej z certyfikatem wg wzoru MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
100
Ha ha
Ha ha
100
Wow
Wow
78
Smutny
Smutny
71
Zły
Zły
103

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz