Home Kategorie Niesamowite “Złota Asteroida” praktycznie otrze się o Ziemię! NASA planuje niezwykłą misję

“Złota Asteroida” praktycznie otrze się o Ziemię! NASA planuje niezwykłą misję

“Złota Asteroida” praktycznie otrze się o Ziemię! NASA planuje niezwykłą misję

Złoty pociąg nie został odnaleziony, ale w zasięgu jest znacznie większe bogactwo. NASA rusza w pościg za niezwykłym kosmicznym obiektem. “Złotą Asteroidą”, która każdego uczyni bogatym.

Tym razem skała z kosmosu nie oznacza końca świata, a raczej niewyobrażalne bogactwo. Jak podaje mirror.co.uk, asteroida 16 Psyche zawiera ogromne pokłady metali ciężkich. NASA oczywiście zamierza sięgnąć po kosmiczny skarb i planuje misję na 2022 rok. Specjalna sonda ma wówczas pobrać próbki gruntu i dostarczyć je na Ziemię.

Naukowcy i firmy mają chrapkę na złoża, z których głównie składa się 210-kilometrowa asteroida. Ich zdaniem znajdują się tam złoto, żelazo oraz nikiel. Szacuje się, że Psyche 16 jest warta nawet 8 kwadrylionów dolarów! Firmy zajmujące się wydobyciem zacierają już ręce i o mówią o nieskończonych możliwościach. Spółka Asteroid Mining Corporation planuje już zbudowanie specjalnego statku kosmicznego, który będzie wyłapywał nieduże asteroidy, by pozyskać z nich kopaliny.

Nie brakuje jednak specjalistów, którzy ostrzegają przed przeniesieniem przemysłu wydobywczego w kosmos. Ich zdaniem, jeśli ludzkość będzie starała się budować kopalnie na obiektach kosmicznych, może to wyczerpać zasoby kopalniane na Ziemi nawet w 60 lat. To może być naprawdę ciekawa historia.

Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
59,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z zaświadczeniem MEN za 59 zł zamiast 249 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz