Home Kategorie News Pilne! Nieoficjalne decyzje w sprawie lockdownu. Rada koalicyjna zdecydowała
24.38K

Pilne! Nieoficjalne decyzje w sprawie lockdownu. Rada koalicyjna zdecydowała

Pilne! Nieoficjalne decyzje w sprawie lockdownu. Rada koalicyjna zdecydowała

Dla wielu z was informacja ta będzie prawdziwym szokiem. Mamy nieoficjalne informacje, dotyczące wprowadzenia lockdownu i godziny policyjnej w Polsce.

Ostateczne decyzje dotyczące ewentualnego wprowadzenia lockdownu miały zapaść w tym tygodniu, ale – jak wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski – zostały odłożone na tydzień następny.

Nie tylko premier i minister zdrowia, ale także Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy ma podejmować ostateczne decyzje dotyczące lockdownu i “narodowej kwarantanny” – wynika z nieoficjalnych informacji WP. Kluczowe pozostają rzecz jasna analizy ekspertów, przede wszystkim epidemiologów działających przy premierze, a także stanowisko Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Prawo do zaakceptowania bądź odrzucenia formuły ewentualnego lockdownu gospodarczego zyskują koalicjanci PiS: Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina. Partie te zdecydowanie sprzeciwiają się “twardemu” lockdownowi.

Informacje te potwierdziliśmy w kilku źródłach. Rada Koalicji zebrała się we wtorek, posiedzenie i ogłosiła (jak podaje informator), że na ten moment, lockdownu zasadniczo nie będzie.

Chodzi tu przede wszystkim o gospodarkę, bo – jak tłumaczą rozmówcy z obozu władzy – “jakaś formuła lockdownu społecznego, związanego z ograniczeniem przemieszczania się wyłącznie w celach towarzyskich, już wykluczona nie jest“- . Wszystko zależy od tego, kiedy i w jakiej skali przekroczymy przedstawione przez premiera progi etapów zasad bezpieczeństwa . Rząd przewiduje, że w tym tygodniu się to nie stanie.

Ponadto Rzecznik rządu – odpowiadając dziennikarzom – na Twitterze napisał: “Zasady poszczególnych etapów były przedstawione na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego. To liczba zachorowań oraz wydolność służby zdrowia. Nic się nie zmieniło. Na szczęście tempo zachorowań zwolniło. Co daje szansę, że dalsze ruchy nie będą potrzebne, ale za wcześnie żeby mówić, że nie będą potrzebne“- .

Wprowadzenie bądź nie lockdownu – szef rządu Mateusz Morawiecki używa często określenia “narodowa kwarantanna” – to dziś główny temat narad na szczytach władzy. Potwierdzają to zgodnie wszyscy nasi rozmówcy na najwyższych szczeblach rządowych. Zastanawiamy się, kiedy czeka nas taki lockdown.

 

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
23

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz