Home Kategorie Życie Marsz Niepodległości 2020. Robert Bąkiewicz o swoich obawach!

Marsz Niepodległości 2020. Robert Bąkiewicz o swoich obawach!

Marsz Niepodległości 2020. Robert Bąkiewicz o swoich obawach!

Marsz Niepodległości 2020 odbędzie się w Warszawie w zmotoryzowanej formie. Ulicami stolicy mają przejechać samochody przyzdobione polskimi symbolami narodowymi.

Bąkiewicz był gościem programu #Jedziemy w TVP Info. Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości opowiedział o nowej formie organizowanego przez siebie wydarzenia i podzielił się obawami, jakie ma z powodu możliwych przeszkód.

Prezes Marszu Niepodległości wyraził nadzieję, że mimo ograniczeń i obostrzeń wydarzenie odbędzie się w radosnej atmosferze. – “Mam nadzieję, że Marsz Niepodległości będzie wyglądał pięknie, że będzie wiele samochodów przystrojonych polskimi barwami, że będą elementy patriotyczne, ale katolickie i chrześcijańskie również. Mam nadzieje że będzie radośnie i wesoło” – powiedział.

Bąkiewicz podkreślił, że z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku może pojawić się znacznie mniej uczestników i poinformował o planach przejazdu zmotoryzowanego wydarzenia przez stolicę. – “Są obostrzenia, ograniczenia, a ludzie prawicy są odpowiedzialni. Nie wiem, czy będzie nas aż tak wielu, jak w minionych latach, ale proponujemy żeby od 13.30 wjeżdżać w aleje od Dworca Centralnego do Ronda Dmowskiego. Potem Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, Rondo Waszyngtona i nawrotka do Dworca Centralnego i znów nawrotka, i będziemy takie kółeczka robili” – poinformował o planach marszu.

Robert Bąkiewicz odniósł się również do ewentualnych przeszkód lub kontrmanifestacji, które mogłyby pojawić się na trasie przejazdu. – “Najwyższy czas, żeby policja zajęła się tymi osobnikami, którzy destabilizują państwo polskie od wielu tygodni. Ostatnie tygodnie pokazują, że policja łagodnie traktuje osoby z tamtej strony” – stwierdził.

– “To co się dzieje na ulicach, to jest również zmiana w mentalności Polaków i tutaj państwo, rodzina i Kościół sobie nie poradziły. Młodzież jest dziś wyobcowana narodowo i płciowo. Stąd wzięły się ataki na Kościół, bo Kościół reprezentuje system wartości, a oni nie chcą mieć żadnego systemu wartości. Na zachodzie płoną kościoły i wiemy, że oni będą chcieli robić to tez tutaj” – mówił Bąkiewicz. Zgadzacie się z nim?

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl – 47 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz