Home Kategorie Życie Warszawa po Marszu Niepodległości 2020 wygląda jakby była po wojnie

Warszawa po Marszu Niepodległości 2020 wygląda jakby była po wojnie

Warszawa po Marszu Niepodległości 2020 wygląda jakby była po wojnie

Przez Warszawę przeszedł kolejny Marsz Niepodległości. Brak pozwolenia na organizację oraz pandemia nie przeszkodziły Narodowcom w manifestacji i niszczeniu miasta. Stolica wygląda jak pobojowisko.

Tak wyglądającej Warszawy nie chcemy widywać nigdy. Marsz Niepodległości 2020, który przeszedł dzisiaj przez miasto, sprawił, że stolica wygląda, jak ogromnej bitwie. Powyrywana kostka chodnikowa, porozrzucane barierki, zniszczone wiaty przystankowe i fasady budynków. Nielegalne zgromadzenie, które rozpoczęło się o 14:00 przy Rondzie Dmowskiego przeszło przez miasto niczym huragan, zmiatając po drodze, co tylko się dało.

Zorganizowany jako Rajd Niepodległości samochodowy przejazd od początku zdawał być niecodziennym pomysłem. Pandemia wymusiła na organizatorach zmiany, które miały zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Jednak bardzo szybko okazało się, że do kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów dołączy spora grupa pieszych, którzy zaopatrzyli się we flagi, race oraz inne rodzaje pirotechniki. Czekały na nich patrole policji, które miały czuwać nad bezpieczeństwem, jednak nic to nie dało. Nikt nie zamierzał ich słuchać.

Już przy rondzie de Gaulle’a rozpoczęły się masowe starcia z policją. W stronę funkcjonariuszy poleciały race i wszystkie elementy przestrzeni miejskiej, które agresywni wandale mogli wyrwać. Policja rozpoczęła od odcinania najbardziej niebezpiecznych uczestników manifestacji, a następnie puściła w obieg gaz łzawiący oraz broń gładkolufową. To tylko jeszcze bardziej rozjuszyło uczestników Marszu.

Na domiar złego ofiarami bandytów padły także balkony mieszkań przy Al. 3 Maja, które ozdobione były transparentami wspierającymi Strajk Kobiet czy tęczowymi flagami ruchu LGBT+. Nieszczęście było blisko, ponieważ w jednym ze wspomnianych mieszkań wybuchł pożar. Nikomu jednak nic się nie stało.

Do najbardziej intensywnych starć doszło, gdy tłum dotarł już pod Stadion Narodowy. To tam na błoniach z policją mierzyli się najbardziej nieposłuszni demonstranci, którzy w dalszym ciągu używali rac, kamieni i butelek, które masowo leciały w stronę służb. Kilku policjantów zostało rannych, a do aresztu trafili najbardziej krewcy członkowie manifestacji. Batalia trwała bardzo długo.

Służby porządkowe rozpoczynają sprzątanie Warszawy. Na pewno już niedługo miasto będzie czyste i wolne od pamiątek po dzisiejszych wydarzeniach. Niestety widoki, które zastał nasz reporter na kilkadziesiąt minut po oficjalnym zakończeniu Marszu Niepodległości pokazują, jak niepokojące były dzisiejsze wydarzenia.

 

 

 

Colorland - fotoksiążka różne formaty
Colorland - fotoksiążka różne formaty
36,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31 zł: Fotoksiążka A3, A4 i więcej z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz