Home Kategorie Życie Rafał Trzaskowski zdecydował się przerwać milczenie. Ostre słowa o Marszu Niepodległości!
6.08K

Rafał Trzaskowski zdecydował się przerwać milczenie. Ostre słowa o Marszu Niepodległości!

Rafał Trzaskowski zdecydował się przerwać milczenie. Ostre słowa o Marszu Niepodległości!

Prezydent Warszawy skomentował wydarzenia do których doszło w Warszawie podczas Marszu Niepodległości. Rafał Trzaskowski w mocnych słowach odniósł się do ostatnich wydarzeń w stolicy i w Polsce.

– “Starcia z policją, zniszczenia, zatrzymany ruch pociągów, możliwe podpalenie. Oto jak skrajna prawica – tak hołubiona przez rządzących – “świętuje” Święto Niepodległości. To właśnie bilans, zapowiadanego zmotoryzowanego, a w rzeczywistości pieszego Marszu Niepodległości. A podobno to protestujące kobiety są największym wrogiem/zagrożeniem/złem/niebezpieczeństwem (proszę sobie wybrać, wszystkie określenia, jak widać jak najbardziej „trafne”).” – mówił.

– “Mam kilka pytań. Gdzie jest pasek TVP mówiący o śmiercionośnym marszu i rozsiewaniu pandemii? Gdzie rządzący, tak chętnie poklaskujący narodowcom? Prawo i Sprawiedliwość, które za każdym razem puszcza oko do „prawdziwych patriotów”, a gdy dzieją się takie skandaliczne sytuacje, nagle cierpi na krótkowzroczność. Gdzie jesteście rządzący, tyle mieliście do powiedzenia na temat ostatnich protestów kobiet.” – dodaje Trzaskowski.

– “I najważniejsze. Gdzie wicepremier od bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński? W tym momencie, to na nim spoczywa pełna odpowiedzialność za dzisiejsze wydarzenia na ulicach Warszawy. To on bezpośrednio odpowiada za nadzór na służbami. Rozumiem, że to wszystko nie kwalifikuje się do jakiekolwiek reakcji? W świetle ostatnich doniesień medialnych, o chęci siłowego stłumienia protestów kobiet, to jeszcze bardziej tchórzliwe i skandaliczne, panie Kaczyński. Rządzący, włączcie sobie internet i telewizję, ale inną niż TVP. Zobaczcie – oto Wasze dzieło. Gratuluję Wam „sukcesu”.” – kwituje Trzaskowski.

– “Służby porządkowe Miasto Stołeczne Warszawa są już na miejscu. Oszacujmy straty, a ich skalę będziemy znali jutro. Tak samo jak koszty naprawy zniszczeń po przejściu „Marszu Niepodległości”.” – dodał.

Przed południem, gdy można jeszcze było mieć nadzieję, że Marsz Niepodległości 2020 faktycznie – jak zapowiadali jego organizatorzy – przybierze formę zmotoryzowaną i będzie przebiegać w spokojny sposób, prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, premier Mateusz Morawiecki i inni przedstawiciele rządu, Sejmu oraz Senatu składali wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego. Następnie odśpiewali pieśń I Brygady Legionów Polskich przed stojącym nieopodal pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożył także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. “#11listopada – Święto Niepodległości. Zwykle obchodzimy je wspólnie tutaj, na pl. Piłsudskiego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Dziś z oczywistych powodów atmosfera jest skromna, ale niezmiennie składamy hołd wszystkim, którym zawdzięczamy niepodległą Polskę. #WarszawaPamięta” – napisał Trzaskowski na Twitterze.

 

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz