Home Kategorie Ludzie Najnowszy sondaż wskazuje na to, że PiS ma powody do zmartwień. Tak źle nie było od bardzo dawna.

Najnowszy sondaż wskazuje na to, że PiS ma powody do zmartwień. Tak źle nie było od bardzo dawna.

Najnowszy sondaż wskazuje na to, że PiS ma powody do zmartwień. Tak źle nie było od bardzo dawna.

Fatalne wieści dla partii rządzącej. Tak źle nie było od pięciu lat! Najnowszy sondaż CBOS pokazuje, że grono przeciwników PiS rośnie. Coraz gorzej oceniany jest też premier.

Pandemia, Strajk Kobiet, afery związane z Kościołem, decyzja odnośnie Wszystkich Świętych — wszystko to sprawia, że grono niezadowolonych z działań partii rządzącej gwałtownie rośnie. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że gabinet Mateusza Morawieckiego ma dziś więcej przeciwników niż zwolenników.

CBOS przepytywał badanych od 19 do 29 października, czyli częściowo już po orzeczeniu TK, które wywołało falę strajków kobiet. Wyniki badań przeprowadzonych na reprezentatywnej imiennej próbie 1 040 pełnoletnich mieszkańców Polski opublikowano wczoraj. Jak można się było domyślać, dane nie są optymistyczne dla PiS.

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że aż 43 proc. badanych określa siebie jako przeciwników rządu. Z kolei zwolennicy rządu to obecnie 33 proc.

– “Są to pierwsze tak złe notowania rządu od czasu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość po wyborach w 2015 roku” – twierdzi CBOS.

Ubyło osób wyrażających obojętność wobec rządu: z 25 proc. w poprzednim sondażu do 20 proc. w najnowszym. Natomiast 4 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć”. Premier Mateusz Morawiecki również nie ma z czego się cieszyć. . Z badań CBOS wynika, że 49 proc. Polaków jest niezadowolonych z tego, jak sprawuje swoją funkcję (wzrost o 11 punktów procentowych). Przeciwnego zdania jest natomiast 36 proc. (spadek o 10  punktów procentowych).

Znacznie pogorszyła się również ocena wyników działalności rządu od czasu objęcia władzy. Obecnie pozytywnie ocenia je jedynie 35 proc. badanych (spadek o 13 punktów procentowych). Aż 52 proc. wystawia rządowi złe noty (wzrost o 12 punktów procentowych).

Pogorszyły się też oceny polityki gospodarczej rządu. 58 proc. uważa, że polityka gabinetu Mateusza Morawieckiego nie stwarza szansy poprawy sytuacji gospodarczej (wzrost o 11 punktów procentowych), natomiast przeciwnego zdania jest 30 proc. (spadek o 11 punktów). Wygląda na to, że rząd PiS ma o co się martwić.

 

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz