Home Kategorie Ludzie Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Niestety ale już więcej nie usłyszymy “Jak minął dzień”

Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Niestety ale już więcej nie usłyszymy “Jak minął dzień”

Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Niestety ale już więcej nie usłyszymy “Jak minął dzień”

Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka to trudny moment dla wszystkich fanów jego muzyki. Charyzmatyczny piosenkarz poinformował, że już więcej nie wyjdzie na scenę. Artysta coraz częściej myśli o śmierci.

Krzysztof Krawczyka to prawdziwa ikona polskiej sceny muzycznej. Mówiąc o najważniejszych postaciach w historii krajowej muzyki, nie sposób go pominąć. „Rysunek na szkle”, „Mój przyjacielu”, „Parostatek” czy „Jak minął dzień” znają wszyscy Polacy, dlatego ciężko opanować łzy na wieść o zakończeniu przez piosenkarza kariery.

74-letni Krzysztof Krawczyk ogłosił, że nie wystąpi już przed publicznością. Muzycy, którzy przez lata towarzyszyli mu w występach znaleźli już inną pracę. Z kolei artysta skupia się obecnie na religijnym aspekcie życia i przygotowuje się na życie pośmiertne. W sumie pogodził już się ze swoim wiekiem.

Przypomnijmy, że w grudniu zeszłego roku muzyk przeszedł operację wszczepienia endoprotezy lewego stawu biodrowego. Wydawało się, że po krótkiej rehabilitacji, Krawczyk od razu wróci na scenę. Tak się jednak nie stało. Niestety dla nas.

Nie tylko operacja, ale także epidemia koronawirusa sprawiła, że Krzysztof Krawczyk znalazł się w trudnym położeniu. Wprowadzone obostrzenia uniemożliwiły bowiem organizację przewidzianego na grudzień koncertu w Pruszkowie. Żona artysty tłumaczy, dlaczego piosenkarz już nie będzie występował.

– “Krzysztof nie wróci na scenę. Nie będzie dawał koncertów. Za bardzo boimy się koronawirusa. Na szczęście żyliśmy skromnie i mamy oszczędności. Muzycy znaleźli inna pracę, chórek i kierowcy też, a manager Krzysztofa, Andrzej Kosmala przygotował wydanie nowej płyty „Horyzont”. Właśnie trafiła do sprzedaży” – opowiedział piosenkarz.
– “Finiszując w biegu mego życia nie wypatruję jednak napisu meta. Jako człowiek wierzący wiem, że dla mnie nie ma mety, bo przede mną jest horyzont, w którego stronę zmierzam. Lecz będę walczył do ostatniego dźwięku, chyba, że od publiczności usłyszę: „Panu już dziękujemy”! Albo Bóg mój zaprosi mnie do swego niebiańskiego chóru. Zapewne skieruje mnie do sekcji polskiej, a tam spotkam tak wielu moich przyjaciół” – dodał.
– “Życie pisze nieprawdopodobne scenariusze. Otóż młody lekarz, Maciej Świtoński, który miał dyżur tego fatalnego dnia, zanim został lekarzem skończył szkołę muzyczną! Czyż to nie jest zrządzeniem losu, że akurat trafiłem w ręce lekarza-muzyka? I to on napisał potem kilka piosenek dla mnie, a teraz jest twórcą piosenki „Horyzont”! Taką piosenkę o życiu i jego przemijaniu mógł tylko napisać człowiek, którego treścią życia jest codzienna walka o życie ludzkie…” – dodaje.

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz