Home Kategorie Życie Czarnek zrobił sobie ze studentów prawdziwego wroga. “Przemysław Czarnek musi odejść. My nie odpuścimy”. Wspiera ich ponad 80 tys. osób.

Czarnek zrobił sobie ze studentów prawdziwego wroga. “Przemysław Czarnek musi odejść. My nie odpuścimy”. Wspiera ich ponad 80 tys. osób.

Czarnek zrobił sobie ze studentów prawdziwego wroga. “Przemysław Czarnek musi odejść. My nie odpuścimy”. Wspiera ich ponad 80 tys. osób.

Petycję napisali studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale podpisują się pod nią i studenci, i wykładowcy z całej Polski. – “Mamy ogromne wsparcie w środowisku akademickim” – mówi pomysłodawca.

Jest nim Kamil Kozak (trzeba przyznać, że nazwisko zobowiązuje). Kamil Kozak, Hubert Bieniek i Maciej Sawicki są studentami stosunków międzynarodowych na krakowskim UJ. To m.in. oni stoją za tą petycją.

Jest już pod nią ponad 80 tysięcy podpisów. Inicjatorzy akcji chcą ją przekazać na ręce premiera. -” Umieściliśmy naszą petycję w sieci, bo dzisiaj najszybciej zbiera się podpisy. Mamy pandemię, a tym kanałem można dotrzeć do wielu osób. Chcemy zebrać do najmniej 100 tysięcy podpisów” – mówi Maciej. – “Podpisują się pod nią osoby ze wszystkich województw” – dodaje Kamil.

– “Minister Czarnek swoją postawą oraz wypowiedziami jeszcze sprzed nominacji na ministra wzbudzał liczne kontrowersje natury etycznej. Jednak w ostatnim czasie, już po nominacji, dopuścił się wypowiedzi, które nie tylko naruszają podstawową wolność myśli i postaw, winną cechować środowiska akademickie, ale również noszą wszelkie znamiona instytucjonalnego szantażu, skierowanego przeciw polskim uczelniom. Komentując wsparcie, jakiego udzieliły polskie uniwersytety pracownikom i studentom pragnącym wziąć udział w protestach przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, pan minister zagroził jednostkom wspierającym konsekwencjami finansowymi, wprost sugerując, że postawa taka zaważy na przydzielaniu środków na badania” – czytamy w petycji.

Wcześniej było m.in. mocne stanowisko Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, którzy sprzeciwili się wypowiedzi Czarnka, że te uczelnie, na których wyrażono zgodę na godziny rektorskie/ dziekańskie w ramach Strajku Kobiet – mogą nie dostać ministerialnych dotacji. – “Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z ogromnym zdziwieniem i głębokim niepokojem przyjęło wypowiedź ministra edukacji i nauki, naruszającą autonomię uczelni, zapowiadającą, że decyzje o rozdziale środków na inwestycje i projekty naukowe będą uzależnione od tego, jakie stanowisko zajęły uczelnie wobec protestów” – napisali rektorzy. “Mając w pamięci miniony szczęśliwie czas, kiedy władze komunistyczne poddawały polskie uniwersytety presji ideologicznej, uważamy, że byłoby wielkim błędem ponownie próbować wykorzystać nadzór nad uczelniami dla politycznego nacisku na rektorów i wspólnoty akademickie” – czytamy w stanowisku.

Wygląda na to, że to co robi Czarnek, wywołuje naprawdę potężną wrogość wśród obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Czy można się temu dziwić? Raczej nie.

 

.

W. Kruk: karta podarunkowa
W. Kruk: karta podarunkowa
90,00 zł
100,00 zł
22 dni
do końca oferty!
90 zł za Kartę Podarunkową wartą 100 zł i więcej do wykorzystania w salonach stacjonarnych, sklepie internetowym W. Kruk

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz