Home Kategorie Życie Już od stycznia wzrost opłaty za prąd . Zobacz o ile wzrosną Twoje rachunki.

Już od stycznia wzrost opłaty za prąd . Zobacz o ile wzrosną Twoje rachunki.

Już od stycznia wzrost opłaty za prąd . Zobacz o ile wzrosną Twoje rachunki.

Tylko do najbliższego poniedziałku sprzedawcy prądu mogą składać prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki wnioski z nowymi taryfami na 2021 rok dla odbiorców indywidualnych.

Jednakże, nawet jeżeli prezes URE nie zaakceptuje planowanych podwyżek opłat, tak jak w ubiegłym roku, rachunki dla odbiorców końcowych i tak pójdą w górę. W przyszłym roku wchodzi w życie nowa opłata.

Polacy muszą być gotowi na wyższe opłaty za prąd. Jak podaje czwartkowy “Dziennik Gazeta Prawna”, dotychczas nowe stawki przedstawiło dwóch sprzedawców. Są to Enea i PGE Obrót. W ślady wyżej wymienionych mogą pójść również pozostali sprzedawcy z urzędu – Tauron i Energa. Ze źródeł w branży dziennik uzyskał informacje, że zarówno największa grupa PGE, jak i pozostałe spółki żądają wyższych stawek ze względu na ponoszone koszty.

Warto jednak zaznaczyć, że niezależnie od tego czy prezes URE zaakceptuje nowe stawki, Polaków i tak czekają wyższe rachunki za prąd, a wszystko dlatego, że od 2021 roku wejdzie w życie opłata mocowa, która ma pokrywać koszty funkcjonowania rynku mocy w kraju. Niestety, ale nowe rachunki nas wykończą.

Nie wiadomo jeszcze, ile wyniesie opłata mocowa, ponieważ URE nie wyliczył jeszcze jej stawki. Z szacunków wynika, że koszt opłaty mocowej to 45 zł za 1 MWh. Gospodarstwa domowe zużywają przeciętnie ok. 2 MWh energii rocznie, a to może oznaczać, że koszt opłaty mocowej dla odbiorców indywidualnych może wynieść ok. 90 zł rocznie. Jest to więc naprawdę sporo. Dla wielu ta podwyżka będzie zabójcza.

Kurs online: Trener motoryczny
Kurs online: Trener motoryczny
119,00 zł
2 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener przygotowania motorycznego z certyfikatem za 119 zł w Akademio

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
34

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz