Home Kategorie Ludzie Stanisław Dziwisz pod osłoną nocy wydał oświadczenie. Wzbudza ono prawdziwy szok

Stanisław Dziwisz pod osłoną nocy wydał oświadczenie. Wzbudza ono prawdziwy szok

Stanisław Dziwisz pod osłoną nocy wydał oświadczenie. Wzbudza ono prawdziwy szok

Stanisław Dziwisz próbuje wytłumaczyć się z zarzutów, które skierowano w jego stronę w filmie dokumentalnym “Don Stanislao”. Pojawiło się kolejne oświadczenie kardynała.

Stanisław Dziwisz konsekwentnie odpiera zarzuty m.in. o tuszowanie nadużyć seksualnych w Kościele Katolickim. Polski kardynał wydał kolejne oświadczenie. O sprawie zrobiło się głośno po emisji filmu dokumentalnego “Don Stanislao”.

Film stacji TVN24 “Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” to zapis relacji i rozmów, wskazujących na to, iż kardynał Dziwisz uczestniczył m.in. w procederze tuszowania nadużyć seksualnych przez księży na całym świecie. Polski duchowny konsekwentnie zaprzecza zarzutom prosząc m.in. o wyjaśnienie sprawy przez niezależną komisję.

– “Zależy mi na transparentnym wyjaśnieniu tych spraw. Nie chodzi o wybielanie lub ukrywanie ewentualnych zaniedbań, ale o rzetelne przedstawienie faktów” – zaznaczył kardynał.

W oświadczeniu dla włoskiej agencji Ansa, które pojawiło się w mediach w środę wieczorem, emerytowany metropolita krakowski podkreślił, że postawiono tam „zniesławiające zarzuty, które mają zniszczyć służbę, pełnioną przeze mnie z pełną pokorą świętemu papieżowi, Janowi Pawłowi II”.

– “Nigdy, powtarzam – nigdy nie przyjąłem pieniędzy w zamian za udział w mszach świętych; nigdy – podkreślam, nigdy nie dostałem pieniędzy, by ukrywać czyny czy fakty przeznaczone dla uwagi Ojca Świętego; nigdy i jeszcze raz nigdy nie wspierałem osób niegodnych w zamian za datki wpisane w jakąś perwersyjną logikę wymiany” – oświadczył kardynał Dziwisz.

Masaż kręgosłupa i bańką chińską
Masaż kręgosłupa i bańką chińską
29,99 zł
50,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż kręgosłupa lub bańką chińską za 29,99 zł w Gabinecie Masażu Sławomira Grabskiego w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
34
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
34

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz