Home Kategorie Ludzie Małgorzata Godlewska śpiewa hymn z dudami. „To nie instrument, lecz kozia torba”

Małgorzata Godlewska śpiewa hymn z dudami. „To nie instrument, lecz kozia torba”

Małgorzata Godlewska śpiewa hymn z dudami. „To nie instrument, lecz kozia torba”

Jak zaobserwowaliśmy po wczorajszych wydarzeniach w stolicy, patriotyzm i tradycja niejedno mają imię. Są takie zwyczaje, których mimo wszystko lepiej nie kultywować. Jednym z nich jest właśnie ten.

Miał być przejazd samochodowy, skończyło się „spontanicznym spacerem”, o którym zrobiło się głośno w całym kraju. Hasło „Nasza cywilizacja, nasze zasady”, które miało przewodzić tegorocznym obchodom, brzmi teraz jak kiepski żart, gdyż narodowcy podczas marszu nie wyznawali żadnych zasad.

Chuligani starli się z policją. Są zatrzymani i ranni. 74-letni fotoreporter został postrzelony gumową kulą. Tomasz Gutry omal nie stracił oka. Ponadto, zapłonęło jedno z mieszkań, w kierunku którego rzucono racą. Zaatakowano nawet Empik.

Jednak sieć Empik postanowiła wybrnąć z tej tragicznej sytuacji z humorem. Na Facebooku zamieszczono wpis, w którym czytamy:

– “Oświadczenie Empik Bilety w sprawie dzisiejszych kolejek pod naszym salonem Empik na Nowym Świecie: Drodzy Panowie! My też tęsknimy za koncertami i chcielibyśmy jak najszybciej znaleźć się pod sceną. Dlatego sugerujemy łatwiejszy i bezstresowy sposób zakupu biletów” – odparli.

Internauci sugerują, że grupie forsującej wejście do znanej księgarni chodziło raczej o dostęp do książek.

Zamieszki na ulicach Warszawy to element niepisanej corocznej tradycji z okazji 11 listopada. Nikt tego nie chce, ale tradycji i tak staje się zadość. Podobnie jest w przypadku występów samozwańczej celebrytki Małgorzaty Godlewskiej, która postanowiła uczcić Święto Niepodległości, odśpiewując hymn. Zrobiła to przy akompaniamencie… dud. Jak to brzmiało? Chyba sami się domyślacie. Dlatego akurat wybrała do tego Dudy?

– “Dudy. Próbuje nam się, proszę państwa, wmówić, że to instrument. A to jest po prostu zwyczajna kozia torba, która wydaje same fałszywe dźwięki. Jednak w ustach sprawnego dudziarza można nimi zahipnotyzować połowę Polski. Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tych dud. To jest dobre podejście, bo oni są w odwrocie! Nie bądź kozią torbą na cudze pomysły, nie daj na sobie rżnąć bzdur. Na dudach wyganiamy wirusa” – stwierdziła.

Godlewska nie może raczej liczyć na szczerą pochwałę swoich muzycznych umiejętności, ale jej słowa odnośnie dud spodobały się wielu internautom. Jak czytamy w komentarzach:

– “Brawo, potrzebne są takie osoby, które nie boją się powiedzieć prawdy. Piękny hymn” –

– “Kolejne piękne humorystycznie i z mądrym przekazem, tylko tak dalej Gosiu!” – chyba tylko to pozostaje nam jako broń do walki z wirusem. Poczucie humoru.

 

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz