Home Kategorie Życie Pandemia doprowadzi do III wojny światowej?! Brytyjski generał ostrzega
9.54K

Pandemia doprowadzi do III wojny światowej?! Brytyjski generał ostrzega

Pandemia doprowadzi do III wojny światowej?! Brytyjski generał ostrzega

Pandemia koronawirusa zmieniła cały świat i wywołała duże napięcia w społeczeństwach. Światowa gospodarka w tak złym stanie nie była od lat. Czy przez sytuację wywołaną pandemią grozi nam wojna?!

O ryzyku mówi brytyjski generał Nick Carter. Czy jest ktoś, kto zyskał na obecnej sytuacji epidemicznej? Opublikowane w październiku dane z Chin pokazują, że nastąpiło ożywienie w chińskiej gospodarce.

– “Po pierwsze skutecznie kontrolują rozwój epidemii, przez co jej wpływ na gospodarkę został radykalnie ograniczony. Po drugie dzięki strukturze gospodarki korzystają z tego, że ludzie w pandemii konsumują towary, a nie usługi” – twierdzą ekonomiści.

Od początku roku chińskie PKB wzrosło o 0,7 proc. – gdy wiele krajów pogrąża się w kryzysie, Chińczycy szybko odrabiają straty. Ten wirus daje im przewagę.

Po ostrych wypowiedziach amerykańskich władz na temat roli, jaką odegrały Chiny w wywołaniu pandemii koronawirusa, wzrosło napięcie na linii USA-Chiny. Przypomnijmy – Donald Trump otwarcie obwiniał Chińczyków i zarzucał im opieszałość oraz zakłamywanie rzeczywistości. „Świat płaci bardzo wysoką cenę za to, co zrobili” – podkreślał. Uparcie nazywał też koronawirusa SARS-CoV-2 „chińskim wirusem”.

Po tak mocnych wypowiedziach nadeszła kolej na odpowiedź Chińczyków. W dokumencie sporządzonym przez Chiński Instytut Współczesnych Stosunków Międzynarodowych (CICIR) podległym ministerstwu bezpieczeństwa państwowego, pojawił się niepokojący przekaz. Z raportu wynika, że konflikt zbrojny ze Stanami Zjednoczonymi jest realnym scenariuszem. Chińczycy uważają, że Amerykanie chcą wywołać antychińskie nastroje i osłabić tym samym Państwo Środka. Jak łatwo się domyślić, rośnie napięcie między oboma państwami.
O potencjalnej wojnie bardzo dużo mówi generał Nick Carter.  – “Musimy pamiętać, że historia może nie tyle się powtórzy, ale ma swój rytm” – podkreślił generał Carter.
Czy grozi nam III wojna światowa? Zdaniem Cartera, musimy być świadomi ryzyka, które niesie ze sobą pandemia. Konflikty regionalne mogą doprowadzić do eskalacji napięć. Obecnie wszyscy skupiają się na walce z koronawirusem i gospodarczymi skutkami pandemii. Ale jak będzie wyglądał świat „po” koronawirusie?

 

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Przegląd, skaling, polerowanie z fluoryzacją za 99,99 zł w Gabinecie Higieny Stomatologicznej w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz