Home Kategorie Ludzie Obowiązkowe szczepienia na COVID-19?! Premier Morawiecki nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19?! Premier Morawiecki nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19?! Premier Morawiecki nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 to coś, czego obawia się ogromna część społeczeństwa. Lęk przed podaniem substancji, która została opracowana naprędce jest jak najbardziej uzasadniony.

Naukowcy nie ukrywają, że nie są w stanie przewidzieć przyszłych powikłań spowodowanych szczepionką. Tymczasem premier Morawiecki zapowiada masowe szczepienia. Co o tym sądzicie?

Temat szczepienia na COVID-19 co jakiś czas powraca jak bumerang. Zazwyczaj towarzyszą mu doniesienia dotyczące wzrostów zakażeń koronawirusem. W rezultacie w społeczeństwie budzi się strach przed ryzykiem zachorowania na COVID-19 i rośnie ilość osób gotowych poddać się szczepieniu. Z drugiej strony, przeważająca liczba obywateli bardziej niż zakażenia koronawirusem, obawia się podania szczepionki. Trudno im się dziwić. Nie wiadomo przecież co w niej będzie.

Wczoraj media obiegła wiadomość o tym, że koncern farmaceutyczny Pfizer we współpracy z firmą BioNTech SE wyprodukował szczepionkę, która charakteryzuje się ponad 90-procentową skutecznością w ochronie przed zachorowaniem na COVID-19. Firma ogłosiła, że w 2021 roku wyprodukuje blisko 1,3 mld dawek substancji. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki skomentował tę informację i zapowiedział, w jaki sposób będą przebiegały w Polsce masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Sugerując jednocześnie, kiedy zakończy się pandemia.

Kilka dni temu Mateusz Morawiecki powiedział, że już niebawem możliwe jest zakończenie epidemii COVID-19.

– “Dobrą wiadomością, która niesie nadzieję na szybsze zakończenie walki z koronawirusem niż jeszcze parę tygodni, parę dni temu większość ekspertów sądziła” – mówił.

Premier poinformował, że w sierpniu Polska przystąpiła do unijnego porozumienia ws. szczepionek przeciwko koronawirusowi. W związku z tym, prawdopodobnie już na wiosnę 2021 roku, Polska otrzyma pierwsze szczepionki. Szczepieniu ma zostać poddana co najmniej połowa populacji kraju.

– “Chcemy mieć co najmniej dwadzieścia kilka milionów szczepionek. Pewnie nastąpi to wiosna przyszłego roku. Chcemy tak szybko dostać te szczepionki, jak inne kraje UE i dostaniemy je w tym samym czasie” – dodał.

– “W związku z tym te chłodnie na pewno będą musiały być w odpowiednich miejscach rozlokowane i tym się już dzisiaj zajmujemy. Tym, żeby proces dystrybucji i szczepienia przebiegał możliwie szybko” – mówił premier.

Z oficjalnych zapowiedzi premiera wynika, że w pierwszej kolejności szczepionkę otrzymają seniorzy oraz przedstawiciele służb mundurowych. Na razie mówi się, że szczepienia będą dobrowolne.

– “Miejmy na uwadze, że to sprawa, która będzie dotyczyć każdego Polaka – każdego Polaka, który będzie chciał się zaszczepić. W pierwszej rzeczywiście kolejności najbardziej mi zależy na tych naszych najsłabszych, na tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy: na naszych mamach, ojcach, dziadkach i babciach i oczywiście na pracownikach służby zdrowia i służb mundurowych, którzy tyle z siebie dają” – powiedział premier. Dalej jednak nie wiemy na jakiej dokładnie zasadzie odbędzie się dystrybucja szczepionek oraz same szczepienia.

Kurs online: Rejestratorka-asystentka med. z MEN
Kurs online: Rejestratorka-asystentka med. z MEN
89,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestratorka-asystentka medyczna z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
19
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
43

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz