Home Kategorie Ludzie Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami firmy Pfizer. “Triumf nauki nad epidemią”

Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami firmy Pfizer. “Triumf nauki nad epidemią”

Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami firmy Pfizer. “Triumf nauki nad epidemią”

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami firmy Pfizer, która opracowała szczepionkę na koronawirusa. Szef polskiego rządu poinformował, że powstała grupa robocza od szczepień.

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ekspertami i dyrektorką firmy Pfizer Dorotą Hryniewiecką-Firlej rozpoczęło się o godzinie 11:30 w piątek 13 listopada. Było poświęcone współpracy w zakresie przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Jakie wnoski?

– “Możemy potwierdzić informacje, które parę dni temu przekazał koncern Pfizer o dostępności bardzo innowacyjnej szczepionki. Omówiliśmy w gronie ekspertów kwestie, które są istotne z punktu widzenia logistyki, spraw organizacyjnych, operacyjnych związanych z dystrybucją szczepionki, która musi być przechowywana w niskiej temperaturze ok. -70 stopni. To było ważne i owocne, konkretne spotkanie” – powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po spotkaniu.

Szef polskiego rządu powiedział, że na spotkaniu omówiono model dystrybucji, który “opiera się o bardzo skrupulatne wyliczenia”. Stwierdził, że chciałby, aby szczepionka trafiła do Polski,  gdy tylko Europejska Agencja Leków ją zatwierdzi.

– “Wszyscy, którzy będą chcieli się zaszczepić, tak szybko jak szczepionka będzie dostępna na Zachodzie Europy, musi być dostępna dla nas. Chcemy zacząć szczepienia od grup największego ryzyka oraz personelu medycznego i mundurowych” – dodał Morawiecki, zaznaczając jednocześnie, że obecnie wciąż musimy zachować ostrożność, aby zahamować rozwój epidemii.

– “Podczas dzisiejszego spotkania z Panią Prezes Dorotą Hryniewiecką-Firlej i ekspertami z firmy Pfizer usłyszeliśmy bardzo optymistyczne informacje. Możemy mówić o triumfie nauki nad epidemią i nadziei, jaką niesie ze sobą przyszłość. Omówiliśmy model dystrybucji szczepionki »just in time« – »dokładnie na czas«. Chcemy być gotowi natychmiast – dlatego też kilka tygodni temu rozpoczęliśmy rządowe przygotowania, a dziś powołaliśmy grupę roboczą z ekspertami Pfizer. Jestem pewien, że Polska będzie doskonale przygotowana na jak najszybszą dystrybucję szczepionki dla wszystkich chętnych!” – napisał Mateusz Morawiecki.

 

 

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 25 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz