Home Kategorie Ludzie Arcybiskup Głódź pławi się w prawdziwych luksusach. Jego dom to istny pałac

Arcybiskup Głódź pławi się w prawdziwych luksusach. Jego dom to istny pałac

Arcybiskup Głódź pławi się w prawdziwych luksusach. Jego dom to istny pałac

Arcybiskup Głódź jest właścicielem zapierającej dech w piersiach posiadłości, wszyscy przecierają oczy ze zdumienia, że biskup może mieć tak bogate domostwo.

Arcybiskup Głódź już niedługo przejdzie na emeryturę, dlatego zadbał o to, by swoje ostatnie lata spędzić w prawdziwym luksusie. W rodzinnej wsi Bobrówka na duchownego czeka ponad 20-hektarowa posiadłość i pałac. Prawdę o majątku Abp Sławoja Leszka Głodzia ujawnili dziennikarze “Newsweeka”.

– “Część ziemi, z drzewami i paśnikami, jest ogrodzona siatką. Widać przez nią pasące się daniele. Po drugiej stronie za niskim płotem stoją dwa drewniane domy pomalowane na czerwono i zielono. Obok widać budynki gospodarcze, w których arcybiskup hoduje owce. Kawałek dalej jest tylko mur, a na nim gipsowe figurki jeleni i lwów lubiane przez arcybiskupa i kopiowane przez swoich w ich własnych obejściach. Za nimi kolejnych sześć czy pięć domów schowanych w zieleni” – opisuje “Newsweek”. Nie to jest jednak najbardziej zaskakujące.

Ziemie w tych terenach arcybiskup Głódź miał zacząć skupywać już w latach 90., teraz warta jest około milion złotych. Jeden z okolicznych rolników wyznał prawdę w rozmowie z “Newsweekiem” o posiadłości duchownego.

– “Na wejście do środka jestem za słaby w uszach. Ale wybrani przez arcybiskupa, którzy wykonują w pałacu drobne naprawy, opowiadają, że widzieli marmurowe podłogi, pozłacane meble, żyrandole z poroża jeleni i portrety dobrodzieja oprawne w bogate ramy” – wyznał w rozmowie z “Newsweek” rolnik. Wygląda na to, że mit o biednych i ubogich duchownych, został obalony.

 

Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
59,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z zaświadczeniem MEN za 59 zł zamiast 249 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz