Home Kategorie Wszyscy są pogrążeni w smutku i rozpaczy. Nie żyje znany i kochany polski bohater, któremu wielu zawdzięczało zdrowie i życie.

Wszyscy są pogrążeni w smutku i rozpaczy. Nie żyje znany i kochany polski bohater, któremu wielu zawdzięczało zdrowie i życie.

Wszyscy są pogrążeni w smutku i rozpaczy. Nie żyje znany i kochany polski bohater, któremu wielu zawdzięczało zdrowie i życie.

W świecie pełnym zła, ciężko teraz o ludzi, którzy mogliby stanąć temu na przekór i nieść dobro i pomoc, tam gdzie się pojawią. Jednocześnie będąc tak uwielbianymi przez swoją społeczność.

A on właśnie był taką osobą. Artur Bojanowski, bo o nim mowa był policjantem z wieloletnim doświadczeniem. Funkcjonariusz przed laty uratował m.in. małą dziewczynkę, która była o krok od śmierci. Częstochowska policja przekazała smutną wiadomość o śmierci 46-latka.

Nie żyje Artur Bojanowski z V Komisariatu Policji w Częstochowie. Komenda Miejska żegna go z wielkim bólem i wspomina jego zasługi dla lokalnej społeczności.

– “Mieszkańcy miasta mogą go pamiętać z wielu sytuacji, w których niósł ofiarnie pomoc nieznanym sobie ludziom. To właśnie on razem z kolegą w 2007 roku, przed wypadnięciem z okna na trzecim piętrze ocalił w ostatniej chwili dziecko, które spadało z parapetu. Policjant zdążył uchwycić dziewczynkę, sam ryzykując życiem. Gdyby nie pomoc drugiego policjanta, który zdążył złapać go za pasek i wciągnąć razem z dzieckiem do mieszkania, doszłoby do tragedii” – wspomina Marta Kaczyńska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Funkcjonariusz pełni służbę przez 21 lat, a przez ostatnie siedem pracował jako dzielnicowy. Koledzy z pracy określili go jako spokojnego, opanowanego i sumiennego. Mężczyzna zmarł 10 listopada 2020 roku, w wieku 46 lat. Rzecznik Policji nie poinformował, jaka była przyczyna śmierci.

– “Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, bliskich, przyjaciół i kolegów” – czytamy w oświadczeniu.

Kurs online: Specjalista social media
Kurs online: Specjalista social media
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. social media z certyfikatem za 69 zł z firmą Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz