Home Kategorie Życie Polska Babcia usłyszała zarzuty. ”Naruszenie nietykalności policjanta”. Chodzi o uderzenie torebką

Polska Babcia usłyszała zarzuty. ”Naruszenie nietykalności policjanta”. Chodzi o uderzenie torebką

Polska Babcia usłyszała zarzuty. ”Naruszenie nietykalności policjanta”. Chodzi o uderzenie torebką

Katarzyna Augustynek z inicjatywy Polskie Babcie została zatrzymana. Usłyszała także zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. To szok.

O sprawie informuje OKO.press. Portal wskazuje, że Polska Babcia chciała dostać się na warszawski pl. Piłsudskiego, gdzie odbywała się kolejna miesięcznica smoleńska.

Brał w niej udział wicepremier- Jarosław Kaczyński. Policja nie pozwoliła kobiecie dostać się na miejsce zgromadzenia. Polska Babcia dociekała, dlaczego zabroniono jej przejścia, skoro pozostałe osoby mogły swobodnie dołączyć do demonstracji. Między kobietą a policją wywiązała się dyskusja.

Mundurowi chcieli wylegitymować Katarzynę Augustynek. Jak wskazuje OKO.press, kobieta odmówiła, doszło do przepychanek. Polska Babcia została przewieziona do komendy policji przy ulicy Wilczej.

Jak wykazuje portal OKO.press, kobieta otrzymała ogromne wsparcie. Pod komendą przy Wilczej zebrała się kilkuosobowa grupa, która skandowała hasła solidarności z Augustynek. „Zdejmij mundur, przeproś babcię!” krzyczeli zebrani, wskazują dziennikarze.

Babcia została wypuszczona z komendy kilka minut przed 14. Towarzyszyła jej prawniczka. Babcia Kasia przebywała na komendzie ponad 5 godzin.

– “Podczas zatrzymania były problemy, to osoba starsza, chora. Funkcjonariusze z własnej kieszeni kupili jej jedzenie, choć nie jest to ich obowiązek. To tak nie powinno funkcjonować, system powinien to zapewniać” – komentowała mec. Agata Bzdyń dla OKO.press.

– “POLICJANCI POINFORMOWALI PANIĄ, ŻE NIE MA PRZEJŚCIA. W MOMENCIE, KIEDY CHCIELIŚMY JĄ WYLEGITYMOWAĆ, POWIEDZIAŁA, ŻE NIE MA DOWODU OSOBISTEGO. OCZYWIŚCIE MIAŁA DO TEGO PRAWO, BO NIE JEST TO OBOWIĄZKOWE. (…) W TRAKCIE DOPROWADZENIA DO RADIOWOZU DOSZŁO DO PRZESTĘPSTWA Z ARTYKUŁU 222 KODEKSU KARNEGO, CZYLI NARUSZENIA NIETYKALNOŚCI FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO” – POINFORMOWAŁ W TVN WARSZAWA ROBERT SZUMIATA, RZECZNIK KOMENDY REJONOWEJ POLICJI WARSZAWA-ŚRÓDMIEŚCIE.

– “PANI KATARZYNA PODOBNO UDERZYŁA JEDNEGO Z FUNKCJONARIUSZY SWOJĄ TĘCZOWĄ TORBĄ, STĄD ZARZUT NARUSZENIA NIETYKALNOŚCI FUNKCJONARIUSZA. WSZYSTKIE CZYNNOŚCI PRZEBIEGŁY SPRAWNIE. OD RAZU DOSTAŁYŚMY UZASADNIENIE ZARZUTÓW. JESZCZE GO NIE PRZECZYTAŁAM, BO CHCIAŁYŚMY JAK NAJSZYBCIEJ OPUŚCIĆ KOMENDĘ. BĘDZIEMY NA PEWNO SKŁADAĆ ZAŻALENIE NA TO ZATRZYMANIE” – przekazała Mec. Agata Bdzyń.

Bilet do wrocławskiego ZOO
Bilet do wrocławskiego ZOO
51,00 zł
55,00 zł
118 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do ZOO Wrocław za 51 zł (zamiast 55 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz