Home Kategorie Porady Suszenie prania w domu jest niebezpieczne dla zdrowia. Zobacz czym grozi.

Suszenie prania w domu jest niebezpieczne dla zdrowia. Zobacz czym grozi.

Suszenie prania w domu jest niebezpieczne dla zdrowia. Zobacz czym grozi.

Rozwieszanie mokrych tkanin na suszarkach i grzejnikach może podnieść poziom wilgotności i spowodować rozprzestrzenianie się w całym domu zarodników pleśni. Może to prowadzić do rozwoju astmy.

Pleśń i grzyby mogą wywoływać groźne choroby alergiczne, w tym astmę. Zagrażają w szczególności małym dzieciom, osobom starszym i ludziom borykających się z problemami skórnymi oraz z osłabieniem odporności.

Na astmę choruje około 235 mln ludzi na całym świecie i 4 mln osób w Polsce. Jest najczęstszą przyczyną nieobecności w pracy, hospitalizacji, inwalidztwa i zgonów spośród wszystkich chorób alergicznych. Jej rozwojowi sprzyja nie tylko wilgotne powietrze, ale również zanieczyszczenia atmosferyczne.

Astma objawia się świszczącym oddechem, dusznościami i męczącym kaszlem. Jeśli dolegliwości te mają charakter nawracający i nasilają się rano bądź wieczorem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostały wywołane przez alergen. Alergia na grzyby i pleśnie należy do najczęstszych. Oprócz kaszlu, duszności i problemów oddechowych może wywołać nieżyt nosa, a nawet atopowe zapalenie skóry i pokrzywkę.

Aby w domu nie powstała pleśń, poziom wilgotności nie powinien przekraczać 60 proc. Na regulowanie wilgotności powietrza pozwalają osuszacze, które skraplają parę wodną i magazynują wodę w specjalnych zbiornikach. Pranie, póki nie pada deszcz, warto suszyć na zewnątrz, nawet kiedy jest mróz. Na wietrze ubrania szybciej schną, a po suszeniu świeżo pachną. Jeżeli musimy rozwiesić pranie na suszarce w pokoju, powinniśmy rozmieszczać je luźno, by odstęp między tkaninami był jak największy. Dbajmy o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zdecydowanie warto. Mamy je w końcu, tylko jedno.

Strzelnica: 4 pakiety do wyboru
Strzelnica: 4 pakiety do wyboru
72,00 zł
90,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Strzelnica: pakiet Silver za 72 zł i więcej opcji w M-gun – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz