Home Kategorie News Policyjne kordony na ulicach Warszawy. Są kolejne protesty.
4.42K

Policyjne kordony na ulicach Warszawy. Są kolejne protesty.

Policyjne kordony na ulicach Warszawy. Są kolejne protesty.

Policja znowu pojawiła się w centrum stolicy. Wszystko przez dwie demonstracje, które mają miejsce niedaleko Sejmu. Uczestnicy występują w obronie praw kobiet i osób LGBT+.

Na ulice wyszli ludzie, którzy sprzeciwiają się projektowi ustawy Kai Godek. Projekt „Stop LGBT” zakłada np. delegalizację parad równości i innych manifestacji w obronie praw osób LGBT+. W tym samym czasie pod Sejmem ma miejsce też „Spacer w rytmie techno” w obronie praw kobiet.

– „Parady równości: ekshibicjonizm, publiczne zgorszenie, profanacje, prowokacje, lżenie symboli katolickich, kleru i świeckich wiernych, ośmieszanie godła, flagi i innych symboli narodowych. Walka z Kościołem i normalnością. W trakcie parad dochodzi też do rekrutacji dzieci i młodzieży do politycznego ruchu LGBT, a same parady są zawsze źródłem niepokojów społecznych” – czytamy stronie projektu Fundacji Życie i Rodzina.

Innego zdania są z kolei organizatorzy wydarzenia „Queer na front”.

– „Jest to homofobiczny i transfobiczny projekt będący krokiem w stronę dalszej dyskryminacji mniejszości w Polsce. Inicjatorka nie szczędziła języka pełnego propagandy oraz manipulacji, a bardzo podobny przepis funkcjonuje już w putinowskiej Rosji” – piszą na Facebookowej stronie „spaceru”.

– „9 listopada 2020 roku Kaja Godek i jej fundacja “Życie i rodzina” złożyły w Sejmie projekt ustawy “Stop LGBT”, który ma na celu zdelegalizowanie manifestacji i demonstracji, które w jakikolwiek sposób dotykałyby tematu praw osób LGBTQ. Zebrano pod nim 200 tysięcy podpisów, a w zbieraniu ich pomogły kościoły katolickie, których listę można znaleźć w tzw. Atlasie Nienawiści” – tłumaczą okoliczności protestu organizatorzy „spaceru”.

Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
99,99 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz