Home Kategorie News MEN postawił według siebie pewną tezę. Wiemy kiedy dzieci wrócą do szkół! Problem w tym, że na termin podany przez MEN nie zgadzają się dyrektorzy
14.12K

MEN postawił według siebie pewną tezę. Wiemy kiedy dzieci wrócą do szkół! Problem w tym, że na termin podany przez MEN nie zgadzają się dyrektorzy

MEN postawił według siebie pewną tezę. Wiemy kiedy dzieci wrócą do szkół! Problem w tym, że na termin podany przez MEN nie zgadzają się dyrektorzy

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że jeśli krzywa dziennych zakażeń zostanie wypłaszczona, to jest szansa na stopniowy powrót do szkół po 29 listopada.

Dyrektorzy szkół zgodnie twierdzą, że to nieodpowiedzialne. Zaznaczają także, że nie mają możliwości decydowana o tym, kiedy zdalne nauczanie jest niezbędne, gdy część kadry jest chora.

Podczas rozmowy w radiu Wnet minister edukacji i nauki o powrocie uczniów do szkół po 29 listopada mówił tak:

– “Póki co mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszytko jest z sobą powiązane – tłumaczył. – Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to, by kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół” – zapewnił Czarnek.

Innego zdania są dyrektorzy szkół, którzy twierdzą, że powinni mieć wpływ na decyzję o powrocie do pracy w szkole.

– “Naprawdę ważne jest, by dzieci uczyły się w szkole. Jednak należy mieć pewność, że jest to bezpieczne. Niestety nie mamy decyzyjności, jeśli chodzi o powrót do nauki w szkole” – mówi Elżbieta Leś, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Baranowskiego w Sławkowie.
– “Sama przeszłam koronawirusa, wiem jak to wygląda. Mieliśmy sytuację, w której chorych jednocześnie było 16 nauczycieli i niestety wtedy nie mogłam decydować, o tym, by przejść na zdalne nauczanie. A w tej sytuacji byłoby to zasadne. Teraz mamy prawie 100 procent kadry i pracujemy zdalnie. Jeśli zatem powrót do nauki w szkole byłby bezpieczny, tutaj w naszym lokalnym środowisku, byłabym za tym, by dzieci wróciły do szkoły. Podczas zdalnej nauki, szczególnie w tych najmłodszych klasach, uczniowie wynoszą dużo mniej, niż gdyby byli w klasie” – tłumaczy.
Eksperci są zgodni w tej materii. To otwarcie szkół, doprowadziło do tak gwałtownego rozwoju pandemii. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki do 29 listopada 2020 r. przedłużone zostało ograniczenie funkcjonowania klas IV-VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Uczniowie i słuchacze tych szkół od 26 października nie mają zajęć stacjonarnych, tylko uczą się zdalnie. Dodatkowo do 29 listopada takim samym ograniczeniem zostały objęte klasy I-III szkoły podstawowej.
Multikino: nachos, popcorn, napój
Multikino: nachos, popcorn, napój
16,99 zł
25,90 zł
6 dni
do końca oferty!
Zestawy barowe od 10.07.2020: napój z popcornem (od 16,99 zł) lub nachosami (od 21,99 zł) w sieci kin Multikino do -35%

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz