Home Kategorie Ludzie Zapadł wyrok w sprawie Jerzego Owsiaka. “Świat się zmienia na naszych oczach”

Zapadł wyrok w sprawie Jerzego Owsiaka. “Świat się zmienia na naszych oczach”

Zapadł wyrok w sprawie Jerzego Owsiaka. “Świat się zmienia na naszych oczach”

Jerzy Owsiak został uniewinniony z zarzutu używania niecenzuralnych słów podczas wystąpienia na scenie podczas Festiwalu Pol’and’Rock w 2019 roku. Dlaczego?

Sądy potrafią rozróżnić obrażanie wulgaryzmami w sposób agresywny od wyrazu artystycznego i emocjonalnego” – komentuje “dyrygent” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– “Czemu nie karzecie polityków, którzy zapi***lają samolotami za moje, k***a, pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody! Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 milionów. A wy, k***a, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy, k***a, do nas macie?” – mówił Owsiak.

Wystąpienie Owsiaka trwało około dwudziestu minut.

– “Przepraszam, jeżeli kogoś obraziłem, ale się, k****, to wszystko wylewa z człowieka. Nie dajcie sobie po***ać w sercu, to jest wasz kraj, nie dajcie się omamić. Przeżyłem PRL, jak można teraz tak szczuć. Pierwszy mandat dostanę za bluzgi. Trzeba się je***ć w łeb, aby w te wszystkie kłamstwa uwierzyć. Zmieńcie coś, trzeba w końcu coś zmienić” – kontynuował Owsiak.

Gorzowska policja, po zakończeniu festiwalu, poinformowała, że po zgłoszeniach od oburzonych osób, zajmie się sprawą z urzędu. Wniosek do Sądu Rejonowego w Słubicach o ukaranie Jerzego Owsiaka złożyła w grudniu 2019 r. – Zarzuca się, że w nocy z 4 na 5 sierpnia 2019 podczas imprezy masowej w Kostrzynie nad Odrą publicznie używał słów nieprzyzwoitych. Grozi mu za to kara ograniczenia wolności, kara grzywny do wysokości 1500 zł lub kara nagany – mówiła Lidia Wieliczuk, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.

-“W pierwszej instancji sąd w Słubicach uznał mnie winnym i nie przyjął wyjaśnienia, że tak jak bardzo, bardzo wielu artystów użyłem tych słów w utworze muzycznym. Do tego wyjaśnienia przychylił się sąd drugiej instancji i dzisiaj, jak to bywało wcześniej, całkowicie mnie uniewinnił” -poinformował Jurek Owsiak.

Jerzy Owsiak oczywiście odniósł się do wyroku. Jego linią obrony była m.in. sytuacja, która w ciągu tych kilku miesięcy od doniesienia, “zmieniła diametralnie przestrzeń publiczną”. I zwraca uwagę, że słownictwo, które dotychczas używali stand-uperzy, teraz są lawinowo używane, by “po prostu wypowiedzieć swoje racje”.

– “Świat się zmienia na naszych oczach, a w tym przypadku sądy potrafią rozróżnić obrażanie wulgaryzmami w sposób agresywny od wyrazu artystycznego i emocjonalnego” – wyjaśnia Owsiak.

Kurs online: Hipnoza
Kurs online: Hipnoza
29,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy hipnozy i hipnoterapii z certyfikatem za 29 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz