Home Kategorie Życie Artyści będą musieli obejść się smakiem. Miliony złotych jednak nie dla artystów? Wicepremier: Wypłaty wstrzymane

Artyści będą musieli obejść się smakiem. Miliony złotych jednak nie dla artystów? Wicepremier: Wypłaty wstrzymane

Artyści  będą musieli obejść się smakiem. Miliony złotych jednak nie dla artystów? Wicepremier: Wypłaty wstrzymane

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wstrzyma wypłaty dla artystów z Funduszu Wsparcia Kultury. Informację przekazał wicepremier i szef resortu Piotr Gliński.

Wsparcie artystów i ich rodzin kwotą ponad 400 milionów złotych spotkało się z ogromną krytyką, nie tylko innych branż i opozycji.  Doprowadziło niemal do skandalu.

Gwiazdy estrady miałyby, według wskazań, otrzymać po kilkaset tysięcy złotych, (niektórzy, jak bracia Golec i Krystyna Janda blisko 2 mln zł), podczas inne branże, w tym medycy, zostają z nieporównywalnie mniejszą pomocą.

Wicepremier Gliński z przekąsem odnosił się do krytyki wspomnianych wydatków. W niedzielę po południu zapowiedział jednak, że wpłaty dla artystów zostaną zawieszone, do czasu wyjaśnienia wątpliwości.

– “Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat” – napisał na Twitterze.

Wygląda na to, że rządzący są zaskoczeni skalą protestów i krytyki w tej sprawie. Do tego stopnia, że postanowili na razie wycofać się z pomysłu.

eKurs: Junior Graphic Designer
eKurs: Junior Graphic Designer
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: 3-miesięczny dostęp do kursu Junior Graphic Designer za 29 zł i więcej z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
24
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz