Home Kategorie Ludzie Michał Wiśniewski oburzony dotacją dla gwiazd. Odpowiada mu Cleo. Ciężko dyskutować z jej argumentami

Michał Wiśniewski oburzony dotacją dla gwiazd. Odpowiada mu Cleo. Ciężko dyskutować z jej argumentami

Michał Wiśniewski oburzony dotacją dla gwiazd. Odpowiada mu Cleo. Ciężko dyskutować z jej argumentami

Michał Wiśniewski jest oburzony dotacjami przyznanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głos w tej sprawie zabrała też Cleo, która stanęła w obronie kolegów z branży.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło wspomóc artystów, którzy w dobie pandemii koronawirusa stracili możliwość zarabiania pieniędzy. Po pomoc w ramach Funduszu Wsparcia Kultury zgłosiło się ponad dwa tysiące osób. Łącznie rozdano 400 milionów złotych.

A ściślej te pieniądze miały być rozdane ale ostra reakcje obywateli doprowadziła do czasowego wstrzymania dotacji. Środki finansowe miały trafić też do gwiazd, wśród których warto wymienić m.in. Beatę Kozidrak, zespół Golec uOrkiestra oraz Radosława Liszewskiego z grupy Weekend.

Przyznanie dotacji dla muzyków wywołało niemałe poruszenie wśród muzyków. Michał Wiśniewski na Facebooku dodał post, z którego wynika, że nie może zrozumieć, dlaczego niektórzy dostali tak wysokie dofinansowania, a innych nawet nie poinformowano o takiej możliwości:

Poniekąd odpowiedziała mu Cleo, która wzięła w obronę wyróżnionych dofinansowaniem artystów. Na Instagramie dodała post, z którego wynika, że nie apelowała o wsparcie z ministerstwa. Napisała, że przez siedem lat, podczas których występuje na scenie, udało się jej odłożyć środki na czarną godzinę:

– “Dodatkowo ciągle jestem aktywna zawodowo na różnych płaszczyznach, kiedy praca nie szuka mnie ja szukam pracy. Nie mam prawa narzekać na moją sytuację, bo uważam, że w porównaniu do większości osób w kraju jest ona dobra. Uważam podobnie jak zespół KULT że jeśli chcecie mnie wspierać to kupujecie moje płyty i słuchacie mojej muzyki” – stwierdziła artystka.

– “Chcę jednak stanąć w obronie Koleżanek i Kolegów z branży, którzy po dane środki wystąpili i je otrzymali. To nie są pieniądze, które niekontrolowanie pójdą na „przejedzenie”! Wniosek i wsparcie dotyczy konkretnych działań w ramach konkretnych projektów beneficjentów. To środki, które zostaną zainwestowane i pozwolą utrzymać przy życiu nie tylko sam segment szeroko pojętej kultury, ale wielu muzyków, oświetleniowców, tancerzy, makeup’istów, pracowników technicznych oraz wszystkich tych, których nie widać na pierwszej linii sceny, a bez których scena nie może istnieć” – dodaje Cleo.

W komentarzach wybuchła prawdziwa burza. Gdy część internautów zgadza się z argumentami artystki, spora grupa próbuje je podważyć. Raczej ciężko dyskutować z tak mocnymi argumentami. Z drugiej strony każdy ma prawo do własnej opinii. Dlatego pojawia się do was pytanie. Po której stronie stoicie? Cleo czy Michała Wiśniewskiego? A może żadnej?

 

 

 

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty (od 7,90zł) z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz