Home Kategorie Zdrowie Pandemia COVID się nie skończyła, a nowy wirus już atakuje Europę! Jest pierwsza osoba zarażona wirusem SEOV!

Pandemia COVID się nie skończyła, a nowy wirus już atakuje Europę! Jest pierwsza osoba zarażona wirusem SEOV!

Pandemia COVID się nie skończyła, a nowy wirus już atakuje Europę! Jest pierwsza osoba zarażona wirusem SEOV!

Nowy wirus atakuje Europę.  Niemieckie laboratorium zdiagnozowało go u  kobiety.  SEOV podobnie jak COVID przeniósł się ze zwierzęcia, na człowieka, a dokładnej ze szczura. Znajomy scenariusz, co?

Zasadniczo, wirus SEOV może prowadzić do ciężkiej niewydolności nerek. Aż trudno uwierzyć, że mija zaledwie rok od pojawienia się pierwszego przypadku zachorowania na Covid-19. Pierwsze doniesienia o nietypowym wirusie niewiadomego pochodzenia zaczęły krążyć po Chinach jesienią zeszłego roku.

16 grudnia trafiła do kolejnego lekarza, który skojarzył jej objawy z podobnymi, występującymi u innych chorych. Okazało się, że oprócz niej, COVID-19 zdiagnozowano u 26 innych pacjentów, spośród których 24 miało bezpośrednie powiązania z targowiskiem Huanan. Chińskie władze ogłosiły wtedy, że nie ma powodu do paniki, bo koronawirus nie może przenosić się z człowieka na człowieka. Stąd obecnie zarzuty wobec Chin o zatajenie przed światem istotnych faktów dotyczących wirusa.

Nauczeni chińskim doświadczeniem naukowcy przy wykryciu nowego wirusa, sprawdzają przede wszystkim, czy jest on zdolny pokonywać barierę międzygatunkową. Niestety, wirus SEOV z gatunku hantawirusów posiada tę zdolność. Przenosi się ze szczurów na ludzi. Podobnie jak setki lat temu robiła to Czarna Śmierć.

Szczury nigdy nie miały zbyt dobrego wizerunku, a po odkryciu niemieckich naukowców będą zapewne budzić jeszcze większą niechęć. Kłopot polega na tym, że SEOV roznoszą nie tylko dzikie szczury, lecz także udomowione.

Naukowcy z berlińskiej kliniki Charité i Instytutu im. Friedricha Loefflera na wyspie Riems zdiagnozowali hantawirusa u właścicielki domowego szczura, mieszkającej w Dolnej Saksonii. Trafiła do szpitala z ciężką niewydolnością nerek. Okazało się, że cierpi na wywołaną zakażeniem SEOV zoonozę. Naukowcy przebadali również szczura i odkryli, że też jest zakażony.

Jak wyjaśnia Jörg Hofmann, szef laboratorium w Charité z rozmowie Deutche Welle:

– “To dowód na transmisję patogenu ze zwierzęcia na człowieka” – jest to więc dla nas tragiczna informacja.

Informację tę potwierdza Rainer Ulrich z Instytutu Loefflera i zapowiada dalsze badania nad hantawirusem:

– “Dowód obecności dalszego zoonotycznego wirusa u szczurów domowych ponownie podkreśla konieczność monitorowania tych zwierząt pod kątem patogenów” – stwierdził. Cóż, jeżeli COVID i SEOV połącza siły, to czeka nas prawdziwy horror.

 

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
325,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny kręgosłupa (od 325 zł) lub głowy (355 zł) i więcej opcji w Centrum Medycznym Enel-Med – 3 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz