Home Kategorie Zdrowie Spadek ilości zachorowań to fikcja. Dzisiejsze wyniki to efekt wykonania najniższej liczby testów od wielu tygodni.

Spadek ilości zachorowań to fikcja. Dzisiejsze wyniki to efekt wykonania najniższej liczby testów od wielu tygodni.

Spadek ilości zachorowań to fikcja. Dzisiejsze wyniki to efekt wykonania najniższej liczby testów od wielu tygodni.

Wyniki raportów na temat koronawirusa mogą nam dawać poczucie, że w końcu wygrywamy walkę z chorobą. Nic jednak bardziej mylnego, wystarczy spojrzeć na ilość wykonywanych testów.

Jak wskazuje samo Ministerstwo zdrowia w ciągu doby wykonano ponad 35,1 tys. testów na #koronawirus. Jest to więc dzień z jedną z najmniejszych liczb wykonywanych testów w ciągu doby w przeciągu ostatnich kilku tygodni. Co to oznacza w praktyce?

Tygodniowa ilość zgonów w związku z covid19 pokazuje, że sytuacja epidemiologiczna się nie stabilizuje.
Sztuczne wypłaszczenie zachorowań wynika z spadku o 23% ilości wykonywanych testów oraz różnic w danych z raportów MZ, a PSSE sięgających 13 tys. dla woj. mazowieckiego i 4 tys. dla śląska.

Proszę pamiętać że ostatnie zgony to osoby zarażone 2 tygodnie temu w szczytowym momencie pandemii tak twierdzi MZ. Jeżeli liczba zgonów nie spadnie, to możemy dojść do ciekawych wniosków.

Gdyby zrobili 80k testów liczba zakażonych spokojnie przekroczyła by 30k zarażeń i wszystko by pozamykali. Teraz gdy robią mniej testów po prostu ukrywają skale katastrofy. W naszym kraju jest gorzej niż we Włoszech. Tam robią po 200 tys. testów i mają 33 tys. zakażeń. Nie oszukujmy się nie mamy pieniędzy na opiekę dla rodziców, których bombelki nie chodzą do szkół. Rząd chce na siłę spłaszczyć krzywą aby w klasach 1-3 przywrócić stacjonarną edukację. Tylko teraz gdy wirus rozszalał się na dobre.

Od 2 miesięcy według szacunku niektórych lekarzy mamy minimum 200 000 tysięcy zakażeń dziennie, tylko ich nie widać bo ludzie to ukrywają lub o tym nie wiedzą. Mówił o tym lek. Grzesiowski czy lek. Basiukiewicz.

Sprawa wygląda jeszcze gorzej, jeżeli wykorzystamy prostą matematykę.  16.11.2020 – 35,1 tys. testów i 20816 potwierdzonych przypadków zakażenia 59,30%. Innymi słowy więcej niż co druga osoba jest zarażona. To tragiczna informacja.

Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań markerów nowotworowych od 99,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz