Home Kategorie Ludzie Przemysław Czarnek chce zmian dla nauczycieli o konserwatywnych poglądach. Będą mieli niesamowite wręcz przywileje

Przemysław Czarnek chce zmian dla nauczycieli o konserwatywnych poglądach. Będą mieli niesamowite wręcz przywileje

Przemysław Czarnek chce zmian dla nauczycieli o konserwatywnych poglądach. Będą mieli niesamowite wręcz przywileje

Przemysław Czarnek zapowiedział wprowadzenie zmian legislacyjnych gwarantujących “wolność nauki”, której zdaniem ministra dzisiaj nie ma. Tylko ta wolność nauki ma być według jego zasad.

– “Kierunek rozwoju zwłaszcza nauk humanistycznych czy społecznych poszedł nie tam, gdzie byśmy sobie życzyli” – zaznaczył. Co to oznacza w praktyce dla środowiska akademickiego?

Taką deklarację Przemysław Czarnek złożył w sobotę podczas VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów “Gazety Polskiej”. – “W szkolnictwie wyższym i nauce jest część ustawy poświęcona odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, ale również poświęcona ocenie ich pracy. I w tym zakresie już są zaprojektowane i analizowane przepisy, które będą się składały na pakiet, który będzie pakietem wolnościowym” – powiedział szef resortu edukacji i nauki.

Czarnek dodał jednocześnie, że pakiet będzie “zwalniał nauczycieli akademickich o poglądach konserwatywnych, chrześcijańskich, narodowych, z odpowiedzialności dyscyplinarnej, a nawet wyjaśniającej za poglądy“.

– “Podstawowa rzecz, która jest dziś widoczna, to jest wolność nauki – jej nie ma. (…) Kierunek rozwoju zwłaszcza nauk humanistycznych czy społecznych poszedł nie tam, gdzie byśmy sobie życzyli i to musimy zawracać” – zaznaczył minister.

Czarnek swoją wypowiedź dotyczącą “braku wolności nauki” argumentował, mówiąc, że “ktoś z poglądami lewackimi może bez trudu zorganizować konferencję, nawet pseudonaukową na dowolnym uniwersytecie publicznym”. Co więcej, “będzie ona dobrze postrzegana przez władze uniwersytetu”.

– “Często słyszymy o tym, że konferencji pro-life, czy o tematyce konserwatywnej, katolickiej nie można zorganizować, bo nie ma czasu, nie ma miejsca, albo po prostu władze się nie zgadzają. Takie sytuacje są coraz częstsze” – zaznaczył.

Czarnek wskazał również, że w związku z brakiem “wolności nauki” wyjdzie z propozycjami zmian legislacyjnych. Te dotyczyć mają części ustawy o szkolnictwie wyższym, a także nauce poświęconej odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli i ocenie ich pracy.

 

Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
53,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet i mężczyzn od 53,99 zł w Centrum Medycznym Polmed – ponad 200 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz