Home Kategorie Zdrowie Ruchy antyszczepionkowe doprowadziły do powrotu wyeliminowanej już choroby. Kilkuset procentowy wzrost zachorowań

Ruchy antyszczepionkowe doprowadziły do powrotu wyeliminowanej już choroby. Kilkuset procentowy wzrost zachorowań

Ruchy antyszczepionkowe doprowadziły do powrotu wyeliminowanej już choroby. Kilkuset procentowy wzrost zachorowań

Choroba o której już zapomnieliśmy powróciła w wielkim stylu. Nowy raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), daje nam to wyraźnie do zrozumienia.

Odra powróciła. Nowy raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wskazał, że w ciągu kilku ostatnich lat liczba zachorowań na świecie w latach 2016-2019 wzrosła o 556 procent.

Może być jednak znacznie gorzej. Naukowcy przewidują, że choroba będzie się dalej rozprzestrzeniać, a to z powodu szalejącej pandemii COVID-19.  Jak wynika z nowo opublikowanego raportu, w 2019 r. odnotowano co najmniej 869 770 potwierdzonych przypadków odry na świecie, co stanowi największą liczbę zgłoszeń od 1996 r. To wzrost o 556 proc. – z 132 490 przypadków w 2016 r.

Od 2016 r. liczba zgłoszonych przypadków odry wzrosła o 1606 proc. w Afryce, 19 739 proc. w obu Amerykach, 194 proc. we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, 2282 proc. w Europie, 6 proc. w Azji Południowo-Wschodniej i 36 proc. w regionie Zachodniego Pacyfiku. To naprawdę niepokojące dane.

Wzrost zachorowań na odrę napędza inny niebezpieczny trend (obok pandemii COVID-19) – brak szczepień ochronnych i dużą aktywność ruchów antyszczepionkowych. WHO jest świadoma zagrożenia ze strony wzrostu przypadków odry. Razem z UNICEF-em wydała „pilne wezwanie do działania”. Wygląda na to, że nasz stary „przyjaciel” wrócił w wielkim stylu.

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz