Home Kategorie Życie Oburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem i zapowiadają dalsze działania w tej sprawie
15.04K

Oburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem i zapowiadają dalsze działania w tej sprawie

Oburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem i zapowiadają dalsze działania w tej sprawie

Ksiądz spotkał się z ogromnym oburzeniem wiernych, wielu z nich opuściło kościół w trakcie nabożeństwa. Zapowiedzieli, że nie zostawią tej sprawy bez rozwiązania. Nie chcą takiego kapłana.

W poniedziałek do biskupa włocławskiego wybiera się kilkuosobowa delegacja. Ksiądz Piotr Siołkowski stał się w ostatnim czasie znany w całej Polsce. Duchowny został odwołany ze stanowiska proboszcza parafii św. Bartłomieja w Czernikowie po tym, jak groził bronią protestującym w ramach strajku kobiet. Kara? Oczywiście przeniesienie do nowej parafii.

Pod koniec października kraj obiegły informacje o księdzu, który groził bronią osobom biorącym udział w trwającym w kraju strajku kobiet przeciwko kontrowersyjnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Jak donosił portal ddtorun.pl były już proboszcz parafii św. Bartłomieja w Czernikowie powiedział: “Powystrzelałbym je wszystkie”, a na miejsce wezwano policję. Duchowny został zatrzymany i dzień później usłyszał zarzuty dotyczące stosowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy, do czego się przyznał.

W domu księdza Piotra Siołkowskiego znaleziono pięć sztuk broni palnej oraz wiatrówkę. Duchowny jest myśliwym, dlatego posiadał stosowne uprawnienia. Wkrótce biskup włocławski Wiesław Mering zawiesił proboszcza, a następnie przeniósł go do innej parafii.

Podczas mszy, na której parafianie zostali poinformowani o nominacji księdza Siołkowskiego na stanowisko miejscowego proboszcza, wierni podnieśli apel o wycofanie tej decyzji. uczestnicy nabożeństwa skandowali “chcemy Pawła” oznajmiając duchownym, że w ich opinii na proboszcza powinien zostać mianowany dotychczasowy wikariusz parafii, ksiądz Paweł Szudzik.

– “Gdyby miał trochę honoru, to by poczekał na wyrok i by się nie pchał na funkcję proboszcza” – powiedziała o księdzu Siołkowskim jedna z parafianek z Korczewa.

Ksiądz Piotr Siołkowski znany jest z licznych skandali. W trakcie jego rządów w poprzedniej parafii wierni skarżyli się m.in. na to, że musieli składać ofiary podczas mszy w podpisanych kopertach. Proboszcz miał też prowadzić ankiety wśród parafian, wypytując ich o to, ile mszy w roku zamawiają i ile dają na tacę oraz czy słuchają Radia Maryja i czytają katolicką prasę. Sytuacja jest przedstawiona na filmie na FB, a ściślej w 23 minucie.

Nagranie możecie obejrzeć tutaj.

 

 

Gra VR Box lub Car VR
Gra VR Box lub Car VR
17,99 zł
30,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Gra w wirtualnej rzeczywistości dla 1 osoby: VR Box lub Car VR od 17,99 zł w salonie Vr World w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz