Home Kategorie Zdrowie Powrót do szkół dopiero za rok? Wypowiedź Ministra Zdrowia nie pozostawia żadnych wątpliwości
17.22K

Powrót do szkół dopiero za rok? Wypowiedź Ministra Zdrowia nie pozostawia żadnych wątpliwości

Powrót do szkół dopiero za rok? Wypowiedź Ministra Zdrowia nie pozostawia żadnych wątpliwości

Powrót do szkół dopiero za rok? Wypowiedź ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego nie pozostawia złudzeń, że obostrzenia będą nam towarzyszyć jeszcze przez bardzo długi czas.

Zarówno miniony, jak i obecny rok szkolny przebiegają w sposób całkowicie odmienny od standardu, do którego byliśmy dotychczas przyzwyczajeni. Kilkukrotne zmiany trybu nauki ze stacjonarnego na zdalny i na odwrót wywołały sporo zamieszania i sprawiły, że na uczniach zaczęła spoczywać większa odpowiedzialność za ich własną edukację.

W związku ze spadkiem jakości kształcenia, rodzice chcieliby, aby ich dzieci mogły wrócił do tradycyjnego modelu edukacji. Niestety wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie niewiele się zmieni. Minister zdrowia Adam Niedzielski uważa bowiem, że luzowanie obostrzeń powinno być powolne i dostosowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. A z tą, wiadomo przecież jak jest.

emat ewentualnego powrotu dzieci do szkół wynikł jako rezultat rozmowy na temat manipulacji statystykami dotyczącymi epidemii koronawirusa. Na pytania o to, w jaki sposób rząd dostosowuje ilość wykonywanych testów do panujących warunków w celu otrzymania pożądanej liczby zachorowań, Adam Niedzielski odpowiedział:

– “O tym, ile mamy wykonywanych w Polsce testów, w przeważającej mierze decyduje liczba zleceń lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Im więcej pacjentów objawowych zgłasza się do przychodni czy na teleporadę, tym więcej testów” – stwierdził.

– “Jestem z wykształcenia ekonometrykiem i całe życie siedzę w wykresach. Żaden model prognostyczny nie okazał się w pełni skuteczny. Realnie nikt dziś odpowiedzialnie nie odpowie na pytanie o rozwój wypadków w perspektywie dłuższej niż dwutygodniowa” – dodaje Niedzielski.

 

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz