Home Kategorie News Zostało mniej niż 24 godziny, odwrotu nie będzie. ”Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet”, tłumy ruszą pod Sejm

Zostało mniej niż 24 godziny, odwrotu nie będzie. ”Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet”, tłumy ruszą pod Sejm

Zostało mniej niż 24 godziny, odwrotu nie będzie. ”Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet”, tłumy ruszą pod Sejm

Kobiety ruszą pod Sejm. Wydarzenie ogłoszone przez działaczki Strajku Kobiet rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 18.00. Jesteście na to przygotowani?

Strajk kobiet wciąż trwa. Działaczki zapowiedziały, że już jutro odbędzie się blokada Sejmu. Protestujący zbiorą się na Wiejskiej, organizatorki Strajku Kobiet złożą własny obywatelski projekt w sprawie ustawy o aborcji.

O proteście pod Sejmem Strajk kobiet poinformował za pośrednictwem Facebooka. W wydarzeniu chęć udziału zaznaczyło 3 tysiące osób, zaś 14 tysięcy jest nim zainteresowanych. Kobiety zapowiadają, że blokada może odbyć się także następnego dnia, w czwartek.

– „PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby Trybunał Konstytucyjny. Projekt zakazu wraca do Sejmu i to w dwóch postaciach: zakazu Dudy i koszmarnego projektu Ziobry” – czytamy w opisie wydarzenia.

Kobiety zapowiadają, że znów tłumnie będą walczyć o prawa. Z tego powodu zrezygnowano z coponiedziałkowych strajków:

– „Dlatego zawieszamy poniedziałkowe blokady w Warszawie, zbierajcie energię na środę i czwartek. Pójdziemy razem zawnioskować. Spacerujemy pod Sejmem 18.11 od godziny 18.00, ale może trzeba będzie wrócić tam na drugi dzień – 

Klementyna Suchanow, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odniosła się do kolejnego planu dotyczącego ciężarnych:

– „Pomysł Ziobry to nic innego jak więzienia dla kobiet. Tylko w głowie chorego człowieka mogła zrodzić się tak chora myśl. Za takie projekty to on powinien wylądować w więzieniu” – stwierdziła.

Kobiety odwołują się do pomysłu Zbigniewa Ziobry, który zaproponował, by kobiety w ciąży, które dowiedziały się o wadach letalnych swojego dziecka, zostały skierowane do hospicjów perinatalnych.

– „W pomyśle ziobrystów de facto chodzi o to, aby po stwierdzeniu wady podczas badań prenatalnych zamykać ciężarne w czterech ścianach i je kontrolować. Odcięte od świata nie będą mogły dokonać aborcji tam, gdzie jest to legalne i bezpieczne. Wizja koszmarna, nieludzka” – wyjaśniła Agnieszka Czerederecka z Warszawskiego Strajku Kobiet w rozmowie z Onetem i dodała:

– „Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet” –

Park trampolin: godzinne wejście
Park trampolin: godzinne wejście
32,00 zł
64,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Godzina zabawy na trampolinach dla 2 osób od 40 zł w JumpWorld – Parku Trampolin (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz