Home Kategorie Poruszające 7-letnie dziecko pobite za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, a rodzice byli bezradni

7-letnie dziecko pobite za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, a rodzice byli bezradni

7-letnie dziecko pobite za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, a rodzice byli bezradni

Dziecko zostało brutalnie pobite przez kolegów w jednej z brytyjskich szkół. Powodem miało być polskie pochodzenie chłopca. Na Wyspach coraz częściej dochodzi do przemocy wobec osób z polski.

Ojciec dziecka został telefonicznie powiadomiony o potrzebie natychmiastowego przyjazdu do szkoły.Po przybyciu na miejsce okazało się, że jego 7-letni syn został dotkliwie pobity przez swoich rówieśników. Agresja spowodowana była najprawdopodobniej polskim pochodzeniem chłopca.

Ten dzień nie miał wyróżniać się niczym spośród innych. Rano, jak codziennie, mama Gabrysia odwoziła dziecko do szkoły. 7-letni chłopiec jak zwykle z uśmiechem na twarzy pożegnał się z rodzicem, wysiadł z samochodu i udał się na zajęcia lekcyjne. To, co wydarzyło się jednak później, mrozi krew w żyłach.

Gabryś jest dzieckiem małżeństwa, które od jakiegoś czasu mieszka w Wielkiej Brytanii. Uczęszcza do szkoły w Halifax, jest rezolutnym i miłym chłopcem. Nic nie wskazywało na to, by miało dojść do tak tragicznej sytuacji.

Jak relacjonuje pan Karol, który jest ojcem dziecka, ok godz. 11 otrzymał telefon z prośbą, by jak najszybciej przyjechał do szkoły. Mężczyzna natychmiast stawił się na miejscu, a to, co zobaczył było naprawdę trudne do uwierzenia. Twarz chłopca była posiniaczona i pełna zadrapań. Dziecko zostało dotkliwie pobite przez swoich rówieśników. Opiekunowie szkolni poprosili pana Karola, by jak najszybciej odwiózł chłopca do szpitala. Jak można było tak potraktować małego chłopca?

Pan Karol, rozmawiając z dziennikarzem “Faktu” opowiedział o okolicznościach pobicia swojego dziecka. Na 7-latka napaść miał jego rówieśnik z innej klasy. Oprawca miał uderzać chłopca po twarzy drewnianym narzędziem.

– “W pewnym momencie podszedł do niego chłopak z innej klasy, przewrócił Gabrysia i uderzył w głowę piętnastocentymetrowym drewnianym kołkiem. Z relacji dzieci wynika, że syn upadł i przez chwilę się nie ruszał” – opowiadał pan Karol.

 

– “To nie był wypadek. Szykany i zastraszanie trwały od początku roku. W końcu doszło do pobicia. Za to tylko, że jest Polakiem” – napisał o ataku na swoje dziecko pan Karol.

Gdy rodzice zawieźli swoje dziecko na komisariat by zgłosić pobicie, policja odmówiła im pomocy. Funkcjonariusze tłumaczyli, że skoro chłopiec nie był w wyniku napadu hospitalizowany, to znaczy, że nie stała mu się dotkliwa krzywda. Zadziwiająca argumentacja policjantów była dla rodziców chłopca prawdziwym szokiem. Chociaż dla kogoś kto zna Wielką Brytanie od podszewki już nie. Tam dzieci mają taryfę ulgową jeżeli chodzi o przestępstwa i nikt nie chce się w to mieszać.

To nie pierwsza tego typu sytuacja, gdy w Wielkiej Brytanii dochodzi do ataków na osoby o polskim pochodzeniu. Zdarzenie wydaje się jednak tym bardziej skandaliczne, że ofiarą pobicia stało się 7-letnie, niczemu nie winne dziecko. Coraz więcej słyszy się na temat tego, że Brexit uaktywnił drzemiące nacjonalizmy wśród brytyjskiej młodzieży. Polacy, których na Wyspach mieszka ponad 905 000 coraz częściej spotykają się z aktami przemocy na tle ksenofobicznym.

 

Rzęsy: lifting, botoks i więcej
Rzęsy: lifting, botoks i więcej
49,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Lifting i laminacja rzęs (49 zł) z botoksem (59 zł) i farbowaniem (69 zł) w salonie Stacja Uroda Agnieszka Bućkowska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz