Home Kategorie Ludzie Krystyna Janda narzeka, że obiecane wsparcie rządowe jest zbyt niskie!

Krystyna Janda narzeka, że obiecane wsparcie rządowe jest zbyt niskie!

Krystyna Janda narzeka, że obiecane wsparcie rządowe jest zbyt niskie!

Krystyna Janda była jedną z artystek, która otrzymała dotację od państwowego Funduszu Wsparcia Kultury. Bajońskie sumy wypłacone polskim artystom oburzyły opinię publiczną.

– “Wnioskowaliśmy o 5,8 mln zł, tyle dokładnie wynoszą nasze straty, które zostały udokumentowane we wniosku, a otrzymaliśmy 1,8 mln zł wsparcia. Jestem więc trochę rozgoryczona, że naszym dwóm teatrom przyznano zaledwie 30 proc. kwoty, jakiej potrzebowaliśmy. Choć z drugiej strony cieszę się, że dostaliśmy chociaż tyle, bo myślałam, że pan minister nas skreśli” – mówiła Krystyna Janda dla Wirtualnej Polski.

Aktorka przyznaje, że to zaledwie 30 proc. kwoty, o którą składała swój wniosek. Trzeba przyznać, że to dosyć odważne słowa, szczególnie po tym, jak ogromna fala krytyki spadła na polskich artystów, którzy otrzymali miliony zapomogi. Warto jednak zaznaczyć, że Krystyna Janda, prowadząc teatry utrzymuje miejsca pracy.

– “Dziękujemy Funduszowi Wsparcia Kultury za otrzymaną pomoc finansową. Wsparcie w wysokości 1,8 mln stanowi 30% kwoty, o którą wnioskowaliśmy. Kwoty wynikającej z twardych danych i skali naszego działania, w tej chwili największej w kraju wśród teatrów dramatycznych. Jednak jest dla nas wsparcie znaczące, szczególnie przy obecnym zakazie wystawiania spektakli” – pisała aktorka na swoim Facebooku.

Krystyna Janda napisała również, na co zostaną przeznaczone pieniądze ze wsparcia. Dotacja ma trafić na utrzymanie zatrudnionych pracowników etatowych takich jak np. akustyków, oświetleniowców, inspicjentów garderobianych, charakteryzatorów, techników, jak i pracowników administracyjnych. Opłacone mają być także honoraria artystów oraz czynsze obydwu budynków.

Bilety do Ocean Parku
Bilety do Ocean Parku
84,99 zł
137,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ocean Park we Władysławowie: 2 bilety od 47,99 zł i więcej opcji (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz