Home Kategorie Poruszające Wózek z wiadrem zamiast toalety. Miska zamiast umywalki. „Nie dałem rady tam dłużej wytrzymać”.

Wózek z wiadrem zamiast toalety. Miska zamiast umywalki. „Nie dałem rady tam dłużej wytrzymać”.

Wózek z wiadrem zamiast toalety. Miska zamiast umywalki. „Nie dałem rady tam dłużej wytrzymać”.

Wózek inwalidzki z dziurą i podstawionym wiadrem zamiast toalety. Miska zamiast umywalki. Tak miał wyglądać oddział covidowy Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu.

– „Wypisałem się na żądanie. Nie dałem rady tam dłużej wytrzymać” – mówi pacjent, który trafił na oddział covidowy bytomskiego szpitala.

Nim jednak ze szpitala się wypisał, trafił do sali koedukacyjnej. Pomieszczenie dzielił ze starszym mężczyzną i starszą kobietą. Do dyspozycji pacjentów z COVID-19 nie było ani łazienki, ani toalety.

– „Jedynym sposobem na załatwienie się był wózek inwalidzki z wyciętą dziurą i podstawionym wiadrem” – mówi pacjent.

Mężczyzna dodaje też, że kiedy zapytał o to, jak może się umyć, wskazano mu miskę z wodą.

O sytuację na oddziale nie obwinia personelu. Mężczyzna podkreśla, że były tam tylko dwie pielęgniarki, które pod opieką miały zarówno pacjentów covidowych, jak i tych nie zakażonych koronawirusem.

– „Bardzo się starały, żeby do nas zaglądać, ale udawało się im to tylko raz na kilka godzin” – przyznaje mężczyzna.

Co o tej sytuacji mówi szpital? Katarzyna Guz, rzeczniczka placówki, mówi że jeszcze przed pandemią w szpitalu rozpoczęła się przebudowa. Prace trwają po dziś dzień. Dlatego też niektórzy z pacjentów hospitalizowani są w liczącym 120 lat budynku. Tutaj na jednym piętrze jest tylko jedna łazienka. Na oddziale chorób wewnętrznych leczeni są pacjenci chorujący na COVID-19 oraz ci bez koronawirusa.

Ze względów epidemiologicznych nie mogą mieć ze sobą kontaktu i dlatego podjęto decyzję tym, że z łazienki korzystać mogą pacjenci bez koronawirusa.

– „Pozostałe sale, na innych oddziałach, mają dostęp do łazienek. Zapadła już decyzja, że wycofujemy się z miejsc covidowych na oddziale internistycznym” – przekazała Guz.

Kieliszki z grawerem
Kieliszki z grawerem
17,90 zł
30,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kieliszek do wina (od 17,90 zł) lub kieliszki do szampana (34 zł) z dowolnym grawerem z unikalneprezenty.pl (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz