Home Kategorie Życie Czy zima znowu zaskoczy kierowców? Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało.

Czy zima znowu zaskoczy kierowców? Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało.

Czy zima znowu zaskoczy kierowców? Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało.

Pogoda zaskoczy mieszkańców kraju, według prognoz synoptyków, już za kilka dni w Polsce ma pojawić się mróz, a miejscami również śnieg z deszczem oraz śnieg.

Polacy muszą się przygotować na zmianę warunków atmosferycznych, nad kraj nadciąga bowiem arktyczne powietrze. Synoptycy ostrzegają Polaków, że już za kilka dni w całym kraju zrobi się mroźnie, a lokalnie można będzie spodziewać się również opadów śniegu.

Według prognoz synoptyków, już w najbliższy weekend nad Polską ma pojawić się arktyczne powietrze, które przyniesie nie tylko zauważalne ochłodzenie, ale również lokalnie opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Nocami termometry w całym kraju mają wskazywać poniżej 0 stopni Celsjusza.

Z północnego zachodu na Polskę nadciąga zimne powietrze arktyczne. Od południowego wybrzeża Grenlandii po Azory, a także od Wysp Brytyjskich przez kraje Beneluksu, Alpy aż po zachodnie Bałkany rozciągają się układy podwyższonego ciśnienia, natomiast rozległy niż rozciąga się od Skandynawii przez kraje nadbałtyckie po południowo-zachodnią Rosję.

W czwartek nad Polską utrzymywać się będzie pogodne niebo, choć zwiększone zachmurzenie mogą zaobserwować mieszkańcy Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyzny, Podkarpacia i w Małopolski. Wpływ arktycznego powietrza na pogodę w kraju odczujemy jednak już w piątek.

Termometry wskażą 3 stopnie Celsjusza na Suwalszczyźnie i lokalnie w Małopolsce i na Podkarpaciu, natomiast 3-4 stopnie odnotujemy na pozostałym obszarze kraju. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, a także na Wybrzeżu temperatura będzie nieco wyższa i wyniesie 5-7 stopni.

Następnego dnia natomiast chmur zacznie widocznie przybywać. Na Kujawach pojawią się opady przelotnego deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Śniegiem sypnie również na Podhalu. W Sudetach i Tatrach do końca tygodnia intensywne opady śniegu dadzą przyrost pokrywy śnieżnej o 30 cm.

W weekend opady deszczu ze śniegiem pojawią się także na południu Dolnego Śląska, Opolszczyzny i miejscami w Małopolsce. Ci, którzy stęsknili się za białym puchem, będą mieli okazję do pierwszych w tym roku śnieżnych szaleństw.

W tych regionach termometry wskazywać będą od -3 do -1 stopnia Celsjusza, a w rejonach podgórskich dodatkowo o 2-3 stopnie chłodniej. Warto przygotować cieplejszą kurtkę, ponieważ zima powoli nadciąga.

Personalizowana deska do krojenia
Personalizowana deska do krojenia
9,00 zł
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 9 zł: personalizowana deska do krojenia (25 modeli do wyboru) na 4MyArt

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz