Home Kategorie News Będzie wniosek o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego

Będzie wniosek o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego

Będzie wniosek o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego

Koalicja Obywatelska złoży wniosek o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera odpowiedzialnego za bezpieczeństwo — ustalił Onet.

Według informacji, wniosek przygotowywany był od kilkunastu dni. Ale największa formacja opozycyjna zdecydowała się go złożyć po wczorajszych protestach Strajku Kobiet, które były rozbijane przez nieumundurowanych policjantów wyposażonych w teleskopowe pałki.

– “Policja kłamie na temat tych incydentów” – twierdzi szef klubu KO Cezary Tomczyk. – “To były pokojowe demonstracje, nie było powodów do tak brutalnych interwencji. Ponieważ kontrolowane przez PiS władze Sejmu zapowiedziały, że w parlamencie nie będzie żadnej informacji rządu na temat działań policji, postanowiliśmy złożyć wniosek o odwołanie Kaczyńskiego. To będzie okazja do dyskusji” – dodał.

– “To, co początkowo wyglądało na niemrawą próbę blokady Sejmu, ostatecznie przerodziło się w masowy protest pod siedzibą Telewizji Publicznej. Policja przeprowadziła najbrutalniejsze – jak dotąd – interwencje wobec uczestniczek i uczestników zrzeszonych wokół Strajku Kobiet” – relacjonował dziennikarz Onetu Bartosz Rumieńczyk.

Podczas wczorajszych protestów zatrzymano m.in. panią Katarzynę – aktywistkę Polskich Babć, policja blokowała przejście pokojowej manifestacji, wielokrotnie używała środków przymusu bezpośredniego -w tym gazu oraz pałek teleskopowych stosowanych przez tajniaków.

Funkcjonariusze utrudniali też interwencje poselskie: przypadkiem połamali legitymację Moniki Wielichowskiej, poturbowali też Włodzimierza Czarzastego. Oberwało się także relacjonującym zajścia pod TVP dziennikarzom.

Szef klubu KO Cezary Tomczyk twierdzi, że na decyzję o złożeniu wniosku o odwołanie Kaczyńskiego nie miały wpływu jego wczorajsze wypowiedzi na posiedzeniu Sejmu. – “Wszystkie demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach” – grzmiał Kaczyński.

Masaż kręgosłupa i bańką chińską
Masaż kręgosłupa i bańką chińską
29,99 zł
50,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Masaż kręgosłupa lub bańką chińską za 29,99 zł w Gabinecie Masażu Sławomira Grabskiego w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz