Home Kategorie News Policja zablokowała protest, zaczęła się szarpanina. Co się stało na Strajku Kobiet?

Policja zablokowała protest, zaczęła się szarpanina. Co się stało na Strajku Kobiet?

Policja zablokowała protest, zaczęła się szarpanina. Co się stało na Strajku Kobiet?

W trakcie wczorajszego protestu Strajku Kobiet doszło do przepychanek uczestników z policją. Manifestanci opuścili już rejony Sejmu i przeszli do centrum stolicy. Policjanci usiłowali jednak blokować ich przemarsz.

O godzinie 18 rozpoczęła się zapowiadana “Blokada Sejmu” organizowana przez Strajk Kobiet. Stosunkowo szybko manifestanci opuścili jednak okolice ulicy Wiejskiej i rozpierzchli się po Warszawie.

– “Idziemy dalej. Mamy niedaleko do miejsca, gdzie kompletnie nas się nie spodziewają. Idziemy dalej wymierzać sprawiedliwość” – mówiła do protestujących Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Tuż po godzinie 19 marsz skręcił w kierunku ronda de Gaulle’a.

Kilkadziesiąt minut później na rondzie de Gaulle’a doszło do przepychanek z policją. Funkcjonariusze częściowo usunęli protestujących z ronda. Pozostali ustawili się w poprzek ulicy. Zdaniem części zgromadzonych było to zupełnie niepotrzebne prowokowanie możliwych zamieszek.

W centrum wydarzeń dostrzec można było m.in. transmitującą zajście Barbarę Nowacką. Wciąż nie wiadomo, po co dokładnie mundurowi weszli w tłum i zaczęli spychać uczestników wydarzenia.

Nowy cień na zdarzenie rzucił kolejno reporter TVN24. – “Członkowie marszu chcieli tutaj poczekać na tych, którzy mieli dojść od strony placu Trzech Krzyży. I w trakcie tego czekania, kiedy ludzie zgromadzili się na rondzie de Gaulle’a, natychmiast znalazło się tu mnóstwo policji, która z resztą od kilku godzin była w okolicy Sejmu” – relacjonował Michał Gołębiowski.

– “Funkcjonariusze bardzo szybko otoczyli protestujących w kordonie. Zamknęli ich w sektory, przez co część osób nie mogła dojść do reszty i forsowała kordon policji” – dodaje.

Mundurowi zablokowali całe skrzyżowanie ulic Nowego Światu i Świętokrzyskiej. Na ten moment trudno dopatrzyć się zasadności działań funkcjonariuszy.

Kurs online: prawo pracy
Kurs online: prawo pracy
69,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń społecznych za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz