Home Kategorie Zdrowie Syberyjski koronawirus nadciąga. Nowy szczep jest jeszcze bardziej niebezpieczny

Syberyjski koronawirus nadciąga. Nowy szczep jest jeszcze bardziej niebezpieczny

Syberyjski koronawirus nadciąga. Nowy szczep jest jeszcze bardziej niebezpieczny

Syberyjski koronawirus nadciąga. Rosyjscy naukowcy zidentyfikowali nowy szczep COVID-19. Okazuje się, że odkryta przez nich odmiana choroby jest szczególnie niebezpieczna. Czy wirus dotrze do Polski?

Anna Popowa potwierdziła informacje o tym, że na Syberii odkryto nowy szczep koronawirusa. W trakcie sympozjum naukowego szefowa agencji rządowej Rospotrebnadzor podzieliła się przerażającymi ustaleniami.

Nowy szczep powstał na terenie Syberii na skutek mutacji wirusa. Anna Popowa powiedziała:

– “Widzimy pewne zmiany w białkach, a te zmiany wykryte na Syberii pozwalają nam przypuszczać, że ten region tworzy własną wersję koronawirusa, z pewnymi mutacjami” –

Szefowa agencji Rospotrebnadzor starała się nie wywołać paniki wśród społeczeństwa, ale nie ulega wątpliwości, że sytuacja jest poważna. Choć zapewniała, że żadne badania nie wykazały, aby zmutowany koronawirus mógł powodować bardziej dotkliwe objawy COVID-19, to trudno nie obawiać się zakażenia nową odmianą choroby. Tym bardziej, że lekarze nie wiedzą jeszcze, jak szczep syberyjski reaguje na standardowe leczenie.

Naukowcy, którzy prowadzili badania nad genomem koronawirusa odkryli, że w Rosji ma miejsce masowy import szczepów z Europy Zachodniej. Co ciekawe, żaden szczep nie został przetransportowany z Chin. Informację przekazała Anna Popowa:

– “W Rosji nie występują szczepy, które na początku tego roku zostały przywiezione z Chin” – stwierdziła.

Bardzo prawdopodobne, że mutacje, którym nieustannie podlega COVID-19 spowodują, że żadna z czterech, dotychczas opracowanych przeciwko niemu szczepionek, nie będzie skuteczna. Koronawirus podobnie jak wirus grypy ma zdolność mutowania i w związku z tym, szansa na całkowite wyeliminowanie go z populacji jest znikoma.

 

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty (od 7,90zł) z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz