Home Kategorie Poruszające Zmarł ksiądz zakażony koronawirusem. Tuż przed śmiercią wysłał krótkiego SMS-a

Zmarł ksiądz zakażony koronawirusem. Tuż przed śmiercią wysłał krótkiego SMS-a

Zmarł ksiądz zakażony koronawirusem. Ks. Józef Półchłopek miał 65 lat. Był kapelanem szpitala w Kolbuszowej na Podkarpaciu. Powszechnie lubiany ksiądz niestety przegrał walkę.

Smutne wieści płyną z Kolbuszowej na Podkarpaciu. Nie żyje ks. Józef Półchłopek, który od 14 lat pomagał chorym i cierpiącym. 65-letni kapłan zachorował na COVID-19. Przez dwa tygodnie walczył o życie w szpitalu w Łańcucie.

Ksiądz Józef, mimo pandemii, był wsparciem dla pacjentów. Odważnie towarzyszył im w najtrudniejszych momentach życia.

– “To dzięki niemu mój tato w ostatnich chwilach życia pojednał się z Bogiem, choć był zawsze daleko. Odszedł w spokoju…” – mówi pan Krzysztof, parafianin w rozmowie z „Faktem”. Ksiądz miał w sobie dużo empatii w stosunku do wiernych. Kiedy był już księdzem, uległ poważnemu wypadkowi, który cudem przeżył. Skończyło się na przebitych wnętrznościach i połamanym kręgosłupie. Czyżby Bóg go wtedy ocalił?

Ksiądz Półchłopek prawdopodobnie zaraził się koronawirusem od jednego z pacjentów, dla których był oparciem w trudnych chwilach. Kapłanów, którzy służą innym z takim poświęceniem i odwagą, jest niewielu. Śmierć duchownego wstrząsnęła wiernymi. Jak wspominają, duchowny nie bał się również fizycznej pracy. Przy tym był uśmiechnięty i życzliwy dla innych. Ksiądz Józef zmarł w wieku 65 lat, w 40. roku swojego kapłaństwa.

Jeszcze przed podłączeniem do respiratora ks. Józef zdążył pożegnać się z przyjaciółmi i wiernymi. Był już wówczas bardzo słaby. Napisał SMS-a, a w nim jedynie dwa znaczące słowa: “Dziękuję Wam”. Nie był już w stanie sam ich wypowiedzieć, jednak zdołał je zapisać zanim został wprowadzony w stan śpiączki. To przykre, że jego żywot zakończył się w taki sposób.

 

 

Uczta dla 2-4 osób
Uczta dla 2-4 osób
89,99 zł
30 dni
do końca oferty!
3-daniowa uczta dla 2 osób za 89,99 zł i więcej opcji w Tawerna Grecka Panteon

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
36
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz