Home Kategorie Zdrowie Jak oceniacie pomoc lekarską dla osób, które chorują na choroby inne niż COVID-19?

Jak oceniacie pomoc lekarską dla osób, które chorują na choroby inne niż COVID-19?

Jak oceniacie pomoc lekarską dla osób, które chorują na choroby inne niż COVID-19?

Pomoc lekarska, zdaniem wielu Polaków, jest obecnie niemal niemożliwa do uzyskania. Pracownicy sektora medycznego są skoncentrowani na przeciwdziałaniu rozwojowi pandemii w Polsce.

Niestety, może to oznaczać, że chorzy cierpiący na dolegliwości przewlekłe mogą napotykać problemy w uzyskaniu porady. Jak oceniacie pomoc lekarską dla osób, które chorują na inne choroby niż COVID-19?

Teleporady mają na celu usprawnienie działania polskiej służby zdrowia poprzez ograniczenie wizyt pacjentów w przychodniach zdrowia. Jak wiadomo, liczne zgromadzenia sprzyjają szybkiej i szerokiej transmisji niebezpiecznego patogenu.

Specjaliści uważają, że w wielu przypadkach rozmowa przez telefon lub komunikator internetowy jest wystarczająca, by pomóc choremu, bez potrzeby narażania go na ryzyko zarażenia koronawirusem. Nie wszyscy pacjenci są usatysfakcjonowani taką formą kontaktu.

Teleporady mają na celu usprawnienie działania polskiej służby zdrowia poprzez ograniczenie wizyt pacjentów w przychodniach zdrowia. Jak wiadomo, liczne zgromadzenia sprzyjają szybkiej i szerokiej transmisji niebezpiecznego patogenu. Kontakt z lekarzem za pomocą telefonu lub komunikatora internetowego wydaje się być znacznie bezpieczniejszy.

Z teleporady może skorzystać także każdy, kto potrzebuje pilnej konsultacji z lekarzem w związku z podejrzeniem u siebie zakażenie koronawirusem. Jest ona dostępna przez całą na dobę, również w soboty, niedzielę oraz dni świąteczne. Specjaliści przyjmują oczywiście nieco krócej.

– “W dni robocze w godzinach 8:00-18:00 powinieneś w pierwszej kolejności spróbować skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, możesz również skorzystać z teleporady. Jeśli podejrzewasz zakażenie koronawirusem, nie idź do przychodni ani na SOR. Możesz zakazić innych” – apelował polski rząd.

 

 

 

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz