Home Kategorie Poruszające Tragedia w poznańskim szpitalu. 60-latek chory na COVID-19 wypadł z 6. piętra.

Tragedia w poznańskim szpitalu. 60-latek chory na COVID-19 wypadł z 6. piętra.

Tragedia w poznańskim szpitalu. 60-latek chory na COVID-19 wypadł z 6. piętra.

Policja i prokuratura starają się wyjaśnić okoliczności śmierci 60-latka ze szpitala miejskiego im. Strusia w Poznaniu. Mężczyzna w piątek wieczorem wypadł z 6. piętra budynku.

– „Był to 60-letni mężczyzna, który został przywieziony do naszego szpitala w dniu wczorajszym z typowymi objawami COVID-19” – przekazał rzecznik szpitala Stanisław Rusek.

Rzecznik wielkopolskiej policji, mł. Insp. Andrzej Borowiak powiedział PAP, że policja w piątek późnym popołudniem dostała zgłoszenie o śmiertelnym upadku pacjenta.

W piątkowy wieczór do zdarzenia odniósł się wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk:

– „W związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w szpitalu miejskim im. J. Strusia w Poznaniu, podjąłem decyzję o rozszerzeniu zakresu kontroli trwającej od 17 listopada br.” – poinformował na Twitterze wojewoda.

Kontrola, o której wspomina wojewoda została wszczęta po emisji reportażu TVN. W poniedziałkowym materiale jeden z pacjentów szpitala miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, który jest główną placówką w regionie zajmującą się zakażonymi koronawirusem, wskazał, że na jego oddziale w nocy nie ma personelu medycznego i nikt nie opiekuje się krzyczącymi o pomoc chorymi.

W materiale pokazano też m.in. starszego pana, który leżał na szpitalnej podłodze. Inny z pacjentów podkreślał, że pomimo złego stanu zdrowia przez 9 dni nie poddano go dializie.

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
325,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny kręgosłupa (od 325 zł) lub głowy (355 zł) i więcej opcji w Centrum Medycznym Enel-Med – 3 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
19
Zły
Zły
27

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz