Home Kategorie News Koniec lockdownu w handlu. Sklepy znowu zostaną otwarte.
6.18K

Koniec lockdownu w handlu. Sklepy znowu zostaną otwarte.

Koniec lockdownu w handlu. Sklepy znowu zostaną otwarte.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już za tydzień otwarte zostaną wszystkie sklepy i galerie handlowe.

Premier zapowiedział, że sklepy mają działać w „najwyższym reżimie sanitarnym”. Maksymalna liczba klientów wynosić będzie 1 na min. 15 metrów kwadratowych. Morawiecki stwierdził też, że placówki handlowe będą pod tym kątem sprawdzane i jeśli nie będą przestrzegać reguł, zostaną zamknięte.

Morawiecki dodał też, że od przyszłej soboty mają działać wszystkie sklepy i galerie handlowe. Nadal nie wiadomo co z klubami fitness i siłowniami. Decyzje w tej kwestii mają zapaść dopiero przed świętami. To oznacza, że do 27 grudnia pozostaną one zamknięte.

Premier zaapelował też o nieprzemieszczanie się pomiędzy miastami na święta i spędzenie tego okresu w gronach „małych rodzin”, czyli osób, z którymi mieszkamy.

Obostrzenia nie zmieniają się w branży gastronomicznej, hotelarskiej i innych, które zostały zamknięte.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska zapowiedział wcześniej w Radiu Zet, że rząd chce przedstawić „pewien projekt odmrażania gospodarki”.

– “To będzie oczywiście w bardzo ścisłej korelacji z liczbą nowych zakażeń, liczbą osób przyjmowanych do szpitali. Wiemy, że ta epidemia chwilami jest nieprzewidywalna, ale musimy mieć jakiś plan powrotu do normalności, tę nadzieję, że kiedyś ta normalność nastąpi” – stwierdził.

Według polityka, obecne zahamowanie przyrostu ilości nowych przypadków zakażeń spowoduje, że w kolejnych tygodniach będzie mniej osób, które ulegną zakażeniu.

– “Dlatego będziemy sobie mogli pozwolić na poluzowanie pewnych branż gospodarki. Bo także służba zdrowia jest uzależniona od tego, jak funkcjonuje gospodarka. Staramy się, aby pewne sektory gospodarki dalej pracowały” – podkreślił Kraska.

Kraska dopytywany czy nie należałoby poczekać ze zmniejszeniem restrykcji (ze względu na duża liczbę zgonów w ostatnich dniach) przyznał, że liczba zgonów jest bardzo duża, ale luzowanie obostrzeń nie będzie oderwane od pandemicznej rzeczywistości.

Kurs online: Opiekun w żłobku
Kurs online: Opiekun w żłobku
79,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Opiekun w żłobku z elementami animatora czasu wolnego z zaświadczeniem MEN za 79 zł z Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz