Home Kategorie News To już wiemy – dzieci nie wrócą w tym roku do szkół. Ponadto, ferie zimowe w jednym terminie

To już wiemy – dzieci nie wrócą w tym roku do szkół. Ponadto, ferie zimowe w jednym terminie

To już wiemy – dzieci nie wrócą w tym roku do szkół. Ponadto, ferie zimowe w jednym terminie

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego rzuciła nowe światło na przyszłość naszych dzieci. Z pewnością nie będziecie zadowoleni z otrzymanych informacji.

Szkoły będą zamknięte aż do 17 stycznia 2020 roku. Nauka zdalna odbywać się będzie do 24.12.2020 roku. Rząd podjął decyzję o całkowitym zamknięciu szkół. Nauka online odbywa się w klasach I – VIII, szkołach średnich i wyższych. Zmiany w szkołach od 9.11.2020 do 29.11.2020.Wiele wskazuje na to, że zdalne nauczanie odbywać się będzie jednak dłużej niż do 29.11.2020. Rząd ustala termin przerwy szkolnej od 4 do 17 stycznia 2021 roku. Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty i matura 2021? Są nowe informacje w tej sprawie.

Premier Mateusz Morawiecki: W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich. Rozważany jest plan wydłużenia zamknięcia szkół aż do końca przerwy świąteczno-noworocznej. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach ogłoszona zostanie decyzja. W takiej sytuacji powrót do szkół odbywałby się najprawdopodobniej dopiero od 4 stycznia 2021 roku lub tydzień później, po Święcie Trzech Króli.

Zmiany również pojawią się w kontekście egzaminów maturalnych etc.

– “Poprosiliśmy ekspertów, nauczycieli, przedstawicieli świata akademickiego oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną, by z uwagi na ograniczenia dokonali incydentalnej korekty podstaw programowych i na tej podstawie CKE opracuje arkusze egzaminacyjne z egzaminami, których zakres przedmiotowy będzie ograniczony o ok. 20-30 proc.” – stwierdził premier.

Bilet do wrocławskiego ZOO
Bilet do wrocławskiego ZOO
51,00 zł
55,00 zł
118 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do ZOO Wrocław za 51 zł (zamiast 55 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz