Home Kategorie Poruszające Poćwiartowali i zjedli kolegę, bo… go nie lubili. Jego szczątki opiekli wcześniej nad ogniskiem.

Poćwiartowali i zjedli kolegę, bo… go nie lubili. Jego szczątki opiekli wcześniej nad ogniskiem.

Poćwiartowali i zjedli kolegę, bo… go nie lubili. Jego szczątki opiekli wcześniej nad ogniskiem.

Poćwiartowali i zjedli człowieka. Akt oskarżenia wpłynął do sądu dopiero po 18 latach.

Do tej okropnej zbrodni doszło w 2002 roku, ale akt oskarżenia wpłynął do sądu dopiero teraz. 44-letni Robert M., 41-letni Rafał O., 50-letni Janusz Sz. I 59-letni Sylwester B. zostali oskarżeni o zamordowanie i częściowe zjedzenie swojego znajomego.

Ofiarę spotkali w smażalni w Łasku. Robert M. nie przepadał akurat za tym znajomym i swoją niechęcią szybko zaraził też resztę grupy. W smażalni mężczyźni napili się alkoholu, który dodał im odwagi do realizacji makabrycznego planu. Porwali nielubianego przez Roberta M. znajomego i wywieźli go nad jezioro Osiek niedaleko miejscowości Ługi w woj. lubuskim.

Jak ustalili śledczy, po przybyciu na miejsce Robert M. nakazał nieżyjącemu już Zbigniewowi B. zamordowanie porwanego mężczyzny, a ten bez chwili zastanowienia podciął ofierze gardło i obciął głowę. Później mężczyźni rozpalili ognisko, upiekli na nim poćwiartowane zwłoki i częściowo zjedli. Resztę szczątków przetransportowali pontonem na środek jeziora i zatopili.

View post on imgur.com

Śledztwo ruszyło przez przypadek. Targany wyrzutami sumienia Zbigniew B. poinformował policję o tym, że nad jeziorem Osiek doszło do okrutnego morderstwa. Podał też listę sprawców. Śledztwo stanęło jednak w martwym punkcie, gdyż nie udało się ustalić, kim była ofiara. Nie znaleziono też zwłok, ale to nie oznacza, że nie było ich na miejscu. Biegli stwierdzili, że najprawdopodobniej przykryła je warstwa mułu.

W październiku 2017 roku zatrzymano Roberta M., Rafała O. i Janusza Sz, a kilka miesięcy później również Sylwestra B. Przebywając w areszcie jeden z podejrzanych pochwalił się szczegółami zbrodni koledze z celi. Policji udało się też znaleźć świadka, który widział jak ćwiartowano zwłoki.

W końcu po 3 latach śledztwa, do Sądu Okręgowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko domniemanym mordercom. Jak przekazała sędzia Lidia Wieliczek, rzeczniczka gorzowskiego sądu:

– „Zostali oskarżeni o zabójstwo człowieka ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, znieważenie i ograbienie zwłok.”

Biegli orzekli, że oskarżeni nie cierpią na zaburzenia psychiczne i w momencie popełniania czynu byli poczytalni. Na ten moment w areszcie przebywa tylko Robert M. Jego koledzy wyszli z aresztu za poręczeniem majątkowym. Otrzymali też zakaz kontaktowania się ze sobą.

Sprawcom grozi dożywocie.

View post on imgur.com

Kompleksowe oczyszczanie twarzy
Kompleksowe oczyszczanie twarzy
69,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie twarzy (od 69,99 zł) oraz szyi i dekoltu (od 99,99 zł) w Pracowni Urody w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
405
Ha ha
Ha ha
405
Wow
Wow
129
Smutny
Smutny
144
Zły
Zły
94

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz