Home Wideo Policjant pchnął młodą kobietę, która uderzyła głową o chodnik. Jest nagranie

Policjant pchnął młodą kobietę, która uderzyła głową o chodnik. Jest nagranie

Policjant pchnął młodą kobietę, która uderzyła głową o chodnik. Jest nagranie

Policja brutalnie jak nigdy, odpowiedziała na wezwanie wicepremiera ds. bezpieczeństwa, Jarosława Kaczyńskiego, by bić kobiety i dzieci. Szokujące nagranie komentuje prawnik.

22 października Trybunał Konstytucyjny, obsadzony przez nominantów rządzącej partii, uznał za niezgodny z konstytucją punkt 2 ustawy z 1993 dopuszczający legalną terminację ciąży z powodów embriopatologicznych.  W odpowiedzi Polki i Polacy, nie zważając na zagrożenie epidemiologiczne, wyszli na ulice protestując przeciwko zmuszaniu do rodzenia dzieci nieuleczalnie chorych i umierających tylko po to, by, jak tłumaczył 4 lata temu Jarosław Kaczyński, „można było je ochrzcić”.
Według sondaży, wyrok Trybunału Konstytucyjnego budzi sprzeciw od 65 do 74 proc. Polaków (w zależności od sondażowni), a 70 proc. obywateli popiera Ogólnopolski Strajk Kobiet. Mimo to Jarosław Kaczyński zdecydował się eskalować napięcie społeczne, apelując do środowisk prawicowych, nacjonalistycznych i kibolskich o to, by ścierali się z protestującymi w obronie kościołów. Następnie wymógł na policji zmianę reakcji na bardziej agresywną.

Do ostrych interwencji doszło podczas pikiety w obronie osób zatrzymanych na placu Powstańców w Warszawie. Na jednym z nagrań widać, jak policjant przewraca na ziemię młodą kobietę, uderzając jej głową o bruk. Jak twierdzą świadkowie zdarzenia, policjant brutalnie popchnął dziewczynę w czasie, gdy posłanki Lewicy i prawniczki prosiły policję, aby uwolniono ludzi otaczanych przez funkcjonariuszy kordonem.

Jak wspomina uczestniczka pikiety:

– “W pewnym momencie pan funkcjonariusz, którego dane znamy, popchnął dziewczynę, a ona mocno uderzyła głową o ziemię. Na filmie widać, że leży skulona, jest przerażona. Mówiła, że jest wszystko w porządku ale była w ogromnym szoku” –

Dopiero w odpowiedzi na nieprzychylną relację tłumu policjant był uprzejmy zapytać swoją ofiarę, czy potrzebuje pomocy lekarskiej. Trudno powiedzieć, czy w końcu dotarło do niego, jak tragicznie mogło się skończyć uderzenie głową w chodnik.

Jak wspomina osoba obecna na miejscu zdarzenia:

– “Biorąc pod uwagę całokształt dzisiejszego zachowania policji absolutnie wykluczam, że to było działanie przypadkowe. Nie wierzę, że funkcjonariusze, podobno wyszkoleni do tego, żeby umieć sobie radzić w takich sytuacjach, mają takie odruchy przypadkiem. Nie chcę nawet pomyśleć, co by się stało, gdyby wzięli do ręki broń. Nikt z nas nie był agresywny. Ludzie próbowali wyciągać z rąk policji swoich najbliższych, przyjaciół. Nikt nie blokował policji, nikt nie próbował prowokować. Były prowokacje tylko ze strony mundurowych, którzy rozdzielali ludzi, próbowali ich wyszarpywać. Starali się zawlec do radiowozu i wywieźć przypadkowe osoby.”

Zdaniem radcy prawnego, mec. Adama Kuczyńskiego, dowód w postaci nagrania i relacje świadków w zupełności wystarczą do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Jak tłumaczy w Fakcie:

– “Może to zrobić bez względu na to, czy odniosła obrażenia. Na filmie widać, że niewiele brakowało, by uderzyła potylicą o chodnik, co mogło doprowadzić do zgonu. Podobna sytuacja była we Wrocławiu, gdzie podczas protestu jeden z pseudokibiców popchnął kobietę, która upadła na jezdnię o komentarz w tej sprawie prawnika. Żeby w pełni obiektywnie ocenić, trzeba by było też słyszeć, czy policjant wcześniej mówił coś do tej kobiety. W mojej ocenie jego zachowanie wygląda na narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia – czyli nie tylko nieuprawnione działanie policjanta, ale wręcz przestępstwo” – stwierdza.

 

 

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
25

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz