Home Kategorie Poruszające Skandal w szpitalu w Zgierzu. Wstrząsające zdjęcia trafiły do sieci.

Skandal w szpitalu w Zgierzu. Wstrząsające zdjęcia trafiły do sieci.

Wczoraj w mediach społecznościowych rozpętała się burza po tym, jak opublikowano zdjęcie półnagiej kobiety leżącej na podłodze. Okazało się, że to pacjentka szpitala w Zgierzu.

Zdjęcia z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu pojawiły się w internecie w niedzielę. Widzimy na nich półnagą, ubrudzoną fekaliami pacjentkę, która leży na podłodze i kurczowo trzyma się łóżka.

Autor zdjęcia twierdzi, że kobieta znajdowała się na podłodze przez kilka godzin. Szpital z kolei stanowczo zaprzecza tym doniesieniom. Placówka wydała oświadczenie w tej sprawie.

Jak w nim czytamy, szpital zapewnia, że zdjęcie było zrobione na styku zmian personelu pielęgniarskiego, która trwa maksymalnie 15 minut.

– „Z uwagi na materiał, który dziś ukazał się na FB, o złym traktowaniu pacjentów w szpitalu zakaźnym uprzejmie informujemy, że zdjęcie zostało wykonane na styku zmian personelu pielęgniarskiego, która trwa maksymalnie 15 minut. Pacjentka po wejściu na strefę personelu pielęgniarskiego przed godziną 8.00 miała wykonane wszystkie czynności pielęgnacyjne. Jednocześnie po wizycie pielęgniarskiej nastąpiła wizyta lekarska” – czytamy w oświadczeniu szpitala.

Dyrekcja wyraziła też żal z powodu zaistniałej sytuacji i zapewniła, że sprawa będzie dokładnie sprawdzona, a personel złoży pisemne wyjaśnienia.

– „Jest nam niezmiernie przykro z zaistniałej sytuacji, ponieważ personel Szpitala kieruje się niezwykłą empatią oraz chęcią pomocy. Zapewniamy, że sprawa zostanie wnikliwie sprawdzona. Cały personel został wezwany do pisemnych wyjaśnień. Jeśli doszło do zaniedbania zostaną wyciągnięte konsekwencje. Do czasu wyjaśnienia prosimy o nieprzekazywanie nieprawdziwych, niesprawdzonych informacji, gdyż mogą być krzywdzące” – przekazała dyrekcja szpitala w Zgierzu.

Jeszcze zanim placówka wydała oświadczenie, sprawą zainteresował się łódzki oddział NFZ.

– „By zweryfikować autentyczność zdjęć, skontaktowaliśmy się z dyrekcją szpitala. Będziemy prosili o oficjalne wyjaśnienia w tej sprawie” – wyjaśnia Anna Leder, rzecznik łódzkiego NFZ.

Sytuację ma też zbadać Łukasz Kucharski z kutnowskiego Biura Doradztwa Krymianlnego.

– „Nasze doradztwo kryminalne zostało poproszone o pomoc w wyjaśnieniu poniższych zdjęć, które przedstawiają sytuację w szpitalu zakaźnym w Zgierzu i sytuację leczonych tam pacjentów” – napisał Łukasz Kucharski z Doradztwa Kryminalnego.

Zestaw Fish & Chips
Zestaw Fish & Chips
40,50 zł
54,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Zestaw Fish & Chips od 40,50 zł z opcją na wynos lub w dostawie w Może Ryba – Fish & Chips w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
26

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz