Home Kategorie Życie TVP ma najgorszą opinię w historii, wcześniej jeszcze tak nie było. Wszystko ujawniono, nie jest dobrze

TVP ma najgorszą opinię w historii, wcześniej jeszcze tak nie było. Wszystko ujawniono, nie jest dobrze

TVP ma najgorszą opinię w historii, wcześniej jeszcze tak nie było. Wszystko ujawniono, nie jest dobrze

TVP zaliczyło w tym roku znaczny spadek popularności. Wyniki sondażu CBOS wskazują jasno – tak źle jeszcze nie było. Państwowa telewizja nie może cieszyć się już tak wysokim uznaniem.

TVP zmaga się z kolejnym problemem – ocena programu nadawanego przez państwową telewizję jest coraz gorsza. Dowodem jest najnowszy sondaż CBOS, który wyraźnie wskazuje, że stacja nie może już poszczycić się tak dużym zaufaniem wśród widzów, jak jeszcze rok wcześniej.

TVP nie od dziś zmaga się z wizerunkowymi problemami. Wpłynęło na to głównie przejęcie władzy w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość i wynikające z tego zmiany, jakie zarządzono w zarządzie państwowej telewizji. “Rewolucja” nowego prezesa Jacka Kurskiego, blisko powiązanego z partią rządzącą, doprowadziła do usunięcia z medium wielu kochanych przez Polaków osobistości.

Niektórzy zostali zwolnieni, inni z własnej inicjatywy rozwiązali umowy z TVP. Faktem jednak stało się, że na ekranach telewizorów nie mogliśmy już dłużej cieszyć się chociażby “Teleexpressem” z udziałem Macieja Orłosia czy programem “Jaka to melodia?” prowadzonym przez Roberta Janowskiego. Kochani przez Polaków prezenterzy nie byli jednak dla władz TVP nie do zastąpienia. Szybko poradzono sobie z ich brakiem, powołując w ich miejsca osoby, którym nowa linia państwowej telewizji zdawała się nie przeszkadzać.

Łatwe do zauważenia ukierunkowanie w stronę wspierania obozu rządzącego w programach informacyjnych TVP stało się również przyczyną zarzutów o jednostronność dziennikarzy telewizji. Szybko pojawiły się również głosy, że medium stanowi obecnie “tubę propagandową” Prawa i Sprawiedliwości.

Negatywne opinie przełożyły się również na sondaże, a najnowszy z nich wskazuje, że TVP jest obecnie jeszcze gorzej oceniana niż w roku ubiegłym. Negatywna opinia na temat telewizji publicznej zdecydowanie pozostawia w tle jej głównych konkurentów.

Wg. najnowszego sondażu CBOS, TVP zaliczyła znaczny spadek w kwestii oceny jej programu przez telewidzów. Pozytywnie na temat państwowej telewizji wypowiada się 48 %. Dla porównania, w roku ubiegłym było to aż 56 % ! Tradycyjnie, największą sympatią medium cieszy się wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości – 86 % z nich pozytywnie ocenia programy nadawane przez TVP.

Najwyżej w rankingu plasuje się Polsat, który pochwalić się może 70 %-ową pochlebną opinią na temat nadawanych programów. Zaledwie 10 % osób biorących udział w sondażu źle wypowiedziało się o tej stacji. Wyniki te wyraźnie wskazują na to, że TVP ma ewidentnie powody do zmartwień i to całkiem spore.

Kurs online: Trenera Personalnego z MEN
Kurs online: Trenera Personalnego z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trenera personalnego z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz