Home Kategorie Życie “Będzie pochowany jak pies”. Tragedia rodziny, jest wściekła na postawę księdza

“Będzie pochowany jak pies”. Tragedia rodziny, jest wściekła na postawę księdza

“Będzie pochowany jak pies”. Tragedia rodziny, jest wściekła na postawę księdza

Wiele rodzin nie może uwierzyć w wiadomości przekazywane im przez księży w czasie, gdy próbują oni z godnością pochować swoich zmarłych. Relacja balsamisty ciał, jest tutaj niezwykle szokująca.

Trudno uwierzyć w wiadomości przekazywane do mediów przez kolejne osoby zmagające się z machiną biurokracji związanej z pochówkiem osoby zmarłej z powodu COVID-19. Balsamista Adam Ragiel opowiedział o tym, co zaobserwował, obsługując kolejne uroczystości.

Niektóre z wiadomości, jakimi podzielił się w rozmowie z portalem “ABC Zdrowie” Ragiel, są wręcz nieprawdopodobne. Rodziny zmagające się z żałobą oraz brakiem możliwości faktycznego pożegnania się ze składaną w trumnie najbliższą osobą utrudnia jeszcze zachowanie niektórych księży.

Główny Inspektorat Sanitarny nie zdecydował się na oficjalne przesłanie wiadomości na temat koniecznych zmian w dotychczasowej formule pogrzebów. Niemniej wielu księży samodzielnie zdecydowało o zakazie wprowadzania trumien osób zmarłych z powodu wirusa SARS-CoV-2 do świątyni.

Zdaniem twórcy Polskiego Centrum Szkolnictwa Funeralnego Adama Ragiela, który ma 20-letnie doświadczenie w branży pogrzebowej, sytuacja ta jest wręcz absurdalna i nie ma żadnego poparcia w jego dotychczasowym doświadczeniu.

– “Pracowałem z różnymi chorobami zakaźnymi, naprawdę bardzo niebezpiecznymi. Kompletnie nie rozumiem takich zakazów. Jeżeli jest procedura wprowadzona przez GIS, że ciało ma być zdezynfekowane, potem jest wkładane do dwóch worków, a później jest wkładane do trumny, która jest zamknięta, nie ma żadnego zagrożenia” – wyjaśnia nieco, przedstawiając faktyczne wiadomości z wyglądu pracy przy ciele zmarłych z powodu pandemii koronawirusa.

– “Przecież koronawirus przenosi się drogą kropelkową, więc jak ma się przenieść przy takich zabezpieczeniach? Co więcej, zdarzały się parafie, gdzie nawet urny nie były wprowadzane do kościoła. Ciężko nawet skomentować, jak to jest kuriozalne, przecież ciało osoby zmarłej jest obojętne biologicznie” – mówił w rozmowie z portalem “ABC Zdrowie” Adam Ragiel. To jednak nie wszystko, co przekazał mężczyzna.

– “To są ludzkie tragedie. […] mamy taki pogrzeb w Warszawie i rodzina po prostu nie może sobie z tym poradzić, że człowiek był wierzący, praktykujący, przyjmował księdza, a teraz mówią “on będzie pochowany jak pies”. Wie pani, jakie to jest uwłaczające dla człowieka?” – przeczytać można w wywiadzie udzielonym przez Adama Ragiela.

– “Jeżeli ksiądz się boi, że się zarazi, to nie powinien czynić tej posługi. Zapytałem ostatnio jednego z księży, który nie chciał odprawić mszy dla zmarłego z COVID: “Czy Jezus dzisiaj by się odwrócił od trędowatego?” Stanął jak wryty i nie odpowiedział. Mam wrażenie pod pretekstem COVID można teraz wszystko zrobić“- zakończył swój wywiad z portalem ABC Zdrowie specjalista z branży pogrzebowej.

 

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
89,00 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
2 zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej zimnym laserem 3D za 89 zł i więcej w Elite – Kosmetologia Estetyczna i Podologia

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz